کدخبر : 160912
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

از شور و شعف در ورامین تا سکوت و رکود در یاسوج/شهر بدون فوتبال می‌میرد

جنوب پرس: شهری که فوتبال ندارد مرده است، شهری که در هنگام حضور تیم شهرداری در صحنه همه را درگیر خود کرده بود از ساندویچی تا راننده تاکسی همه به عشق تیم شهرداری زندگی می‌کردند.

از شور و شعف در ورامین تا سکوت و رکود در یاسوج/شهر بدون فوتبال می‌میرد

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج باید پذیرفت که شهرداری یاسوج در حوزه فرهنگی یکی از ضعیف‌ترینشهرداری‌های کشور از گذشته تا به امروز بوده و مؤید آن عملکرد ضعیفی است که در تمام سال‌های گذشته و اخیر داشته است.

ضعف اقدامات فرهنگی در شهرداری یاسوج به امروز و دیروز برنمی‌گردد بلکه مردم یاسوج از هنگامی که سردربشهرداری بالا رفته تاکنون عملکرد قابل ذکری در حوزه فرهنگی از این دستگاه ندیده‌‌اند.

در دوره‌ای به صورت نصفه و نیمه تیم فوتبال شهرداری یاسوج راه‌اندازی شد و این تیم به صورت مقطعی نتایج خوبی کسب کرد اما در ادامه راه نشان داده شد که اصولا مدیران این شهر این کاره نیستند و توان نگهداری و حفظ تیم را ندارند تیمی که تا دروازه‌های لیگ برتر فوتبال کشور پیش رفته بود به یکباره سر از دسته دو درآورد و سرانجام محو شد.

به تازگی و با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در یاسوج دیداری میان وی و شهردار برگزار شد تا روزنه‌ای برای راه‌‌اندازی مجدد تیم شهرداری ایجاد شود.

قبل از این دیدار نستهن مقدم گفته بود که حاضر به تیمداری و احیای مجدد تیم فوتبال شهرداری یاسوج است اما به شرطی که بازیکنان و مجموعه تیم شهرداری همه بومی و اهل همین استان باشند.

معلوم بود که با این تصمیم شهردار یاسوج واکنش‌هایی در سطح شورای شهر از سوی برخی اعضا نشان داده خواهد شد و همین هم شد چرا که هدایت اکبری با سابقه‌ترین عضو شورای شهر یاسوج به مخالفت با راه‌اندازی مجدد تیم فوتبال شهرداری پرداخت.

اکبری در گفت‌وگو با فارس از غیر قانونی بودن  پرداختن شهرداری به ورزش حرفه‌ای و ابلاغیه‌ای که معاون وزیر کشور در سال ۹۳ در همین خصوص صادر کرده بود اشاره کرد.

این عضو شورا البته یکی دیگر از دلایل مخالفت با راه‌اندازی تیم فوتبال شهرداری را هزینه سنگین تیمداری عنوان کرد و گفت که در گذشته و در روزگاری که می‌توانستیم چندین و چند سالن ورزشی خوب در شهر ایجاد کنیم ۲۴ میلیارد تومان هزینه تیم شهرداری کردیم و آخر و عاقبت تیم معلوم نشد.


روزی که تیم شهرداری به لیگ دسته اول صعود کرد

به گزارش فارس، به دلیل اهمیت موضوع به سراغ خداداد افشاریان رفتیم و از وی در خصوص طرح چنین مباحثی در سطح شهرداری و شورا سؤالاتی مطرح کردیم.

رئیس هیات فوتبال استان با بیان اینکه همه طرف‌های مخالف و موافق دیدگاهشان برای ما قابل احترام است و حتما با دغدغه اظهار نظر می‌کنند اظهار کرد: در حال حاضر در سطح کشور ۵۰ تیم ورزشی توسط شهرداری‌ها در رده‌ها و مقاطع مختلف ورزشی از فوتبال گرفته تا سایر رشته‌ها در حال فعالیت هستند.

وی گفت: برای نمونه تیم والیبال شهرداری ورامین در روز گذشته قهرمان لیگ برتر والیبال کشور شد و سایر تیم‌های دیگر، سؤال من این است که چرا باید شهرهای دیگر تیم داشته باشند و مرکز یک استان سر بی‌کلاه داشته باشد.

افشاریان افزود: شهری که فوتبال ندارد مرده است شهری که در هنگام حضور تیم شهرداری در صحنه همه را درگیر خود کرده بود از ساندویچی تا راننده تاکسی همه به عشق تیم شهرداری زندگی می‌کردند.

رئیس هیات فوتبال استان این حرف‌ها را متعلق به ۲۰ سال گذشته دانست که شهرداری نمی‌تواند فعالیت ورزشی داشته باشد و افزود: آقایان اگر می‌توانند به هر وسیله‌ای به غیر از فوتبال برای این شهر شادی و نشاط بیاورند هرگز نمی‌توانند چرا که مردم به فوتبال علاقه دارند و بهترین مکان تفریح آن‌ها استادیوم‌های فوتبال است.

به گزارش فارس، در مراجعاتی که برخی از کارگران شهرداری به خبرنگاران داشته‌‌اند معلوم شد که شهرداری یاسوج در بسیاری از مواقع از پرداختن حق و حقوق کارگران خود عاجز است که چنین وضعیتی ممکن است با تیمداری و هزینه کردن برای ورزش در نگاه مردم کمی تضاد داشته باشد اما به هر حال شهرداری یاسوج باید با به روز کردن سیستم مالی خود و صفر کردن بدهی‌ها و جلوگیری از ریخت و پاش‌ها از طرق مختلف به نقطه‌ای برسد که هم توان پرداخت حقوق کارگران خود را داشته باشد و هم شور و شوق و شادابی را به شهروندان خود تزریق کند.

منلع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما