کدخبر : 160910
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

عمل تعویض مفصل لگن در بیمارستان فیروزآباد

جنوب پرس: عمل جراحی مفصل لگن برای اولین بار در بیمارستان قائم (عج) فیروزآباد با موفقیت صورت گرفت.

عمل تعویض مفصل لگن در بیمارستان فیروزآباد

به گزارش جنوب پرس ، از فیروزآباد،  سرپرست تیم جراحی مفصل لگن بیمارستان قائم (عج) فیروزآباد ظهرامروز در حاشیه انجام عمل تعویض مفصل لگن یک بیمار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مفصل لگن یکی از بزرگ‌ترین مفاصل که هنگامی دچار مشکل شده می‌تواند تأثیر جدی بر کل بدن شما و توانایی انجام فعالیت‌های عادی داشته باشد.

یوسف زارع خفری افزود: هنگامی‌که این مفصل به خاطر آرتروز یا سایر مشکلات احتمالی دچار آسیب شدید شود، عمل جراحی تعویض مفصل لگن ممکن بوده به بیمار پیشنهاد شود.

این متخصص ارتوپدی ادامه داد: در عمل جراحی جایگزینی لگن، جراح غضروف و استخوان از بین رفته را از مفصل لگن برداشته و آن را با اعضای مصنوعی جایگزین می‌کند.

زارع خفری اضافه کرد: عمل جراحی تعویض مفصل لگن می‌تواند کاهش درد بیمار، بهبود عملکرد مفصل و بازیابی نحوه راه رفتن عادی و سایر حرکت‌های مربوط به این مفصل را برای بیمار فراهم کند.

سرپرست تیم جراحی مفصل لگن بیمارستان قائم (عج) فیروزآباد با اشاره به معمول‌ترین دلیل برای عمل جراحی جایگزینی مفصل لگن مربوط به ابتلای این مفصل به آرتروز بیان کرد و گفت: درد مفصل لگن می‌تواند در هر نقطه یا نواحی اطراف مفصل لگن احساس و در برخی موارد، بیمار ممکن بوده امکان احساس درد را به‌طور مستقیم از محل لگن نداشته باشد و این درد احتمالاً از محل ران احساس شود.

وی خاطرنشان کرد: در این حالت با شناسایی نوع خاص دردی که زندگی بیمار را تحت تأثیر قرار داده شانس پیدا کردن روش درمانی مناسب برای رفع مشکل افزایش پیدا خواهد کرد.

زارع خفری ابراز داشت: در این خصوص جراح به بیمار کمک می‌کند تا درباره لزوم انجام عمل جراحی جایگزینی و تعویض مفصل لگن تصمیم گیری کند.

این متخصص ارتوپد افزود: واضح‌ترین مزیت عمل جراحی‌های تعویض مفصل، ازجمله تعویض مفصل لگن یا تعویض مفصل زانو کاهش چشمگیر درد بیمار بوده که تقریباً تمام بیمارانی که این عمل جراحی را انجام داده، از برطرف شدن کامل یا تقریباً کامل درد خود صحبت می‌کنند.

 متخصص ارتوپد بیمارستان قائم (عج) فیروزآباد ادامه داد: به‌این‌ترتیب با کاهش درد و از بین رفتن آن، وضعیت عملکرد مفصل نیز بهبود پیداکرده و پس از تعویض مفصل، اکثر بیماران نتایج چشمگیر در بهبود وضعیت خود مشاهده می‌کند که این نتایج شامل بهبود دامنه حرکتی است.

وی اضافه کرد: باوجود پیچیدگی‌های این روش درمانی، عمل جراحی تعویض مفصل لگن یک عمل جراحی بوده که بل نسبت موفقیت بالا در بین بیماران همراه است. هرچند هر نوع از عمل جراحی دارای عوارض و خطرات خاص خود بوذه، اما عوارض و خطرات این عمل جراحی تقریباً نادر است.

زارع خفری تصریح کرد: در این حالت برای بیماران مهم بوده که درک مناسبی از این خطرات قبل از در نظر گرفتن عمل جراحی به‌عنوان روش درمانی داشته باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما