کدخبر : 160830
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

خدمات رسانی ۱۰۹ فروند شناور با ظرفیت ۶۰۰۰ مسافر و ۲۰۰۰ خودرو

جنوب پرس: بندرعباس - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از خدمات رسانی ۱۰۹ فروند شناور با ظرفیت شش هزار مسافر و دو هزار خودرو در ایام نوروز خبر داد.
خدمات رسانی ۱۰۹ فروند شناور با ظرفیت ۶۰۰۰ مسافر و ۲۰۰۰ خودرو

به گزارش جنوب پرس ، اله مراد عفیفی‌پور اظهار داشت: ۴۹ فروند شناور مسافربری با پنج هزار و ۳۶۱ صندلی و ۵۹ فروند لندینگ کرافت با حمل یک‌هزار و ۹۶۰ خودرو و یک فروند شناور رو-رو با ظرفیت ۶۰۰ مسافر و ۱۲۰ خودرو در حال تردد هستند که از این تعداد چهار هزار و ۹۰ صندلی در بندر شهید حقانی و عمده لندینگ کرافت‌ها در بندر پل و لافتمستقر هستند.

وی افزود: معمولاً از اواخر شهریور ماه اقدامات کنترل و بازرسی ایمنی شناورها انجام می‌شود و این دوره زمانی کوتاه و کوتاه‌تر می‌شود که در اسفندماه این دوره به یک هفته می‌رسد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تشکر از همکاری مسؤولان، افزود: مسیرهای دریانوردی به شدت پایش می‌شوند و همچنین به صورت الکترونیکی با سامانه «وی تی اس» که در بندر شهید رجایی مستقر است، کنترل می‌شود.

عفیفی‌پور گفت: همه‌ساله در بهمن و اسفندماه، آموزش‌های رایگان بازآموزی برای بازرسان، قایقرانان، فرماندهان و خدمه شناورها صورت می‌گیرد.

وی در خصوص خدمات‌رسانی بهتر برای مسافران، بیان داشت: نوروز ۹۸ دومین سالی است که میهمانداران در شناورها مستقر شده‌اند و این امر مورد استقبال میهمانان نوروزی و مسافران دریایی واقع شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: ۸۰۰ نفر عوامل اجرایی در ستاد نوروزی تسهیل سفرهای دریایی به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت هستند.

عفیفی‌پور با اشاره به پروژه احداث زیرساخت اسکله‌های گردشگری جزیره قشم اظهار داشت: اشتغال پایدار و اثرگذار در بین جوامع بومی این جزیره مورد توجه ما بوده و در این طرح، اسکله‌های شناور در هفت نقطه گردشگری در جزیره قشم و دو نقطه در شرق استان طراحی و نصب شده و امسال زیرساخت‌های این نقاط تکمیل شده‌است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما