کدخبر : 160729
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

دستگیری سارق طلافروشی لنده/متلاشی شدن باند حمل سلاح غیرمجاز

جنوب پرس: فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از متلاشی شدن باند حامل سلاح غیرمجاز خبر داد و گفت: این باند قبل از رسیدن به مقصد توسط پلیس استان متلاشی شد.

دستگیری سارق طلافروشی لنده/متلاشی شدن باند حمل سلاح غیرمجاز

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، سردار مهدی انصاری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با گرامیداشت ماه رجب گفت: نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۷ دو تن از همکاران خود را در حادثه تروریستی چابهار و سربندر استان خوزستان از دست داد که شهادت شهید رنجبر و شهید صفری گرچه حادثه تلخی بود اما از منظری باعث افتخار پلیس است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد به حادثه تیراندازی به رئیس کل دادگستری، تیراندازی به ساختمان مسکونی کارکنان دادگستری گچساران، سرقت از طلا فروشی و قتل طلا فروش به عنوان حوادث سال جاری اشاره کرد و افزود: پلیس  جامعه محور و مردم محور است و علی‌رغم مشغله در همه حوزه‌ها پای کار است.

این مسؤول به مشکلات اقتصادی و شیب آن به سمت پلیس اشاره کرد و گفت: مشکلات اقتصادی افزایش آسیب‌های اجتماعی را در پی دارد و اگر در این وضعیت  پلیس پای کار نباشد شرایط برای همه دولتمردان سخت می‌شود.

انصاری به اقدامات پلیس در سال جاری اشاره کرد و گفت: استان در سرقت عادی رتبه ۳۲ کشور را دارد که در وقوع سرقت تنها یک استان شرایط بهتری نسبت به کهگیلویه و بویراحمد دارد، کاهش ۶۷ درصدی سرقت مسلحانه و ۲۸ درصدی سرقت به عنف را شاهد هستیم و در نزاع دسته جمعی رتبه ۳۱ کشور هستیم.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با اقدام قاطع پلیس مجرمی را که تمام همدستانش اعدام شده بود بعد از ۴ سال متواری شدن در استان یزد دستگیر و به قانون سپردیم.

این مسؤول در خصوص سرقت از طلا فروشی لنده گفت:سرقت از طلافروشی شهرستان لنده تنها سرقت مسلحانه سال ۹۷ بود که سارق شناسایی و به زودی دستگیر می‌شود.

وی به اقدامات پلیس در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: کشفیات مواد مخدر  ۵ تن و ۲۰۰ کیلوگرم بود که در سطح شهرها و محورهای مواصلاتی با همکاری پلیس دیگر استانها کشف شد.

انصاری عنوان کرد: کشفیات مواد مخدر در سال جاری افزایش ۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است، ضمن اینکه در همین خصوص ۱۷۰۰ نفر تهیه و توزیع کننده مواد مخدر،خرده فروش، قاچاقچی و مصرف کننده مواد مخدر دستگیر و ۳۱۰ دستگاه ماشین هم توقیف شد.

این مسؤول در ادامه ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه را ۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در همین خصوص ۷۱۳ دستگاه انواع ماشین توقیف و بیش از دو هزار و ۱۰ نفر قاچاقچی دستگیر شدند ضمن اینکه کشفیات کالای قاچاق افزایش ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد.

انصاری از شناسایی همه مجرمان فضای مجازی و حوزه سایبری خبر داد و با بیان اینکه همه جرائم در حوزه مجازی کشف شد گفت: شناسایی و دستگیری با ارزش یک میلیارد ریال در استان همدان، شناسایی و دستگیری دو نوجوان که با ۱۵۰۰ کارت عابر بانک قصد خالی کردن حساب مردم را داشتند و شناسایی باند که ۳۰۰ میلیون ریال از حساب مردم در حال کاسبی بود از جمله اقدامات پلیس در حوزه فضای مجازی است.

فرمانده انتظامی در ادامه این نشست خبری گفت: در تصادفات درون شهری ۲۰درصد و تصادفات برون شهری ۵ درصد کاهش تلفات جانی به ثبت رسیده و در مجموع تلفات فوتی حوادث رانندگی ۱۰درصد کاهش یافته است.

وی در خصوص دستگیری متهمان تیراندازی به رئیس کل دادگستری استان گفت: برخورد قاطع مرجع قضایی با متخلفان باعث شد عده‌ای به رئیس کل دادگستری سوء قصد کنند که خوشبختانه این افراد دستگیر و در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند.

این مسؤول در ادامه از متلاشی شدن باند حمل سلاح غیرمجاز خبر داد و گفت: باند حمل سلاح غیرمجاز از استان‌های مرز نشین قبل از اینکه به مقصد برسند توسط پلیس کهگیلویه و بویراحمد متلاشی و منهدم شدند.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات پلیس در چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: پلیس مخالف شادی مردم نیست اما شادی نباید به هر قیمتی باشد لذا برای جلوگیری از حوادث و تلفات چهارشنبه آخر سال برای تمام شهرها برنامه‌ریزی و بلوک‌بندی شده و افسران ارشد را برای این مکان‌های تعیین کردیم.

وی با اشاره به نقش خانواده‌ها در پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال افزود: شعار ناجا در تعطیلات عید نشاط بهاری، نظم و قانونمندی است که در راستای خدمت به مردم و تحقق این شعار در ایام نوروز ۱۳۰گشت در درون و برون شهرها امنیت مردم را کنترل می‌کنند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در نوروز ۹۸ تمام ۶۱ تفرجگاه استان تحت پوشش پلیس قرار می‌گیرد و پلیس تا با ایجاد ۲۱ ایستگاه در ورودی شهرها تا پایان تعطیلات نوروزی در ۱۶ فروردین به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما