کدخبر : 160709
شنبه 25 اسفند 1397 - 17:06
فاقددیدگاه
پرینت

ورزشکاران عرب با پرواز ثانوی به شیراز می‌آیند!/تقاضا از استاندار فارس برای حل مشکل

رئیس هیات پزشکی ورزشی فارس گفت: شیراز قطب توریسم درمانی است اما ورزشکاران حوزه خلیج فارس برای درمان با پرواز ثانوی به این شهر می آیند!

ورزشکاران عرب با پرواز ثانوی به شیراز می‌آیند!/تقاضا از استاندار فارس برای حل مشکل

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، کاوه باشتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمار ورزشکاران سازمان‌یافته در هیات پزشکی-ورزشی استان فارس از مرز ۲۰۰هزار نفر گذشته شده، اظهار داشت: این افزایش نتیجه تعاملات مثبت با هیات های ورزشی و بالا رفتن اطلاعات آنان از نحوه کار هیات پزشکی- ورزشی فارس بوده است.

وی میزان خدمات ارائه‌شده درمانی به ورزشکاران را ۱۵درصد عنوان کرد و افزود: این میزان رشدی ۵درصدی نسبت به کل کشور نشان می‌دهد.

این مقام مسؤول با اشاره به رشد ۳۳درصدی پرداخت‌ها به مصدومان نیز گفت: در سال جاری ۱۱میلیارد ریال به مصدومان ورزشی پرداخت‌شده که این مبلغ در ازای هزینه ناچیزی است که به هیات جهت بیمه ورزشکاران پرداخت می‌شود.

باشتی همچنین از کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های مصدومان ورزشی خبر داد و افزود: با ایجاد نرم‌افزار خدمات درمانی، زمان رسیدگی به پرونده‌های مذکور به یک روز کاهش‌یافته است.

وی از آنلاین شدن ثبت عضویت ورزشکاران در کمیته خدمات درمانی هیات پزشکی ورزشی فارس در سال جدید خبر داد و گفت: از سال ۹۸ عضویت‌ها به‌صورت آنلاین در تمام شهرستان‌ها صورت خواهد گرفت.

رئیس هیات پزشکی ورزشی فارس از یک‌ساله شدن بیمه ورزشکاران بدون توجه به ماه فروردین و ابتدای سال نیز خبر داد و اظهار داشت: در هرزمانی از سال، که ورزشکاران بیمه شوند تا یک سال بیمه خواهند بود.

باشتی در بخش دیگری از سخنان خود از پوشش ۲۷هزارساعتی مسابقات توسط هیات متبوع خبر داد و گفت: در این عرصه ۵درصد رشد نسبت به سال گذشته مشاهده می شود.

وی در مورد کمیته تغذیه هیات پزشکی ورزشی فارس نیز گفت: جدیدترین تجهیزات برای این کمیته خریداری‌شده است.

این مقام مسؤول همچنین از ارائه ۳۶۰ساعت آموزش در قالب ۳۲ کارگاه آموزشی در سال جاری خبر داد و افزود: تنها متولی برگزاری کلاس‌های آموزشی هیات پزشکی ورزشی فارس است.

باشتی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به پرسشی، بیشترین آسیب‌دیدگی ورزشکاران در سال جاری را از ناحیه زانو دانست و گفت: پرداخت هزینه درمان این ورزشکاران ظرف یک روز بررسی پرونده آنان انجام‌شده و در این زمینه یک رشد ۳۳درصدی داشته‌ایم.

*انتقاد از کمی پروازهای مستقیم به شیراز

وی در ادامه این نشست خبری، از استقبال ورزشکاران حوزه خلیج‌فارس از امکانات هیات پزشکی ورزشی گفت و درعین‌حال از ضعف امکانات حمل‌ونقل این ورزشکاران به استان انتقاد کرد.

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان فارس در این ر رابطه گفت: ورزشکاران حوزه خلیج‌فارس برای آمدن به شیراز از پروازهای ثانوی مشهد یا تهران استفاده کرده و پس‌ازآن به شیراز می‌آیند که معلوم نیست چرا باوجوداین همه استقبال، پروازهای مستقیم به شیراز لغو شده است.

وی افزود: از استاندار فارس انتظار داریم دستور ازسرگیری این پروازها را صادر کند چراکه امروز توریسم ورزشی و درمانی می‌تواند برای استان و شهر شیراز درآمد ساز باشد؛ به‌ویژه آنکه فارس امروز قطب پزشکی کشور و خاورمیانه است.

جهانی دبیر هیات پزشکی ورزشی استان فارس نیز در این نشست از توزیع ۳۰۰جعبه کمک‌های اولیه در سطح استان خبر داد و افزود: از اصحاب رسانه تقاضا داریم که ورزشکاران را با هیات آشنا کنند.

وی بیان داشت: ورزشکاران با پرداخت مبلغی ناچیز، می‌توانند از امکانات هیات استفاده کنند و نگران آسیب‌دیدگی بابت پرداخت هزینه‌ها نباشند.

در ادامه این نشست، زهرا تمدن نایب‌رئیس بانوان هیات پزشکی-ورزشی فارس نیز نقش اصحاب رسانه در بالا بردن اطلاعات ورزشکاران را مهم برشمرد و اظهار داشت: ورزشکاران به دلیل نداشتن اطلاعات از هیات پزشکی-ورزشی فارس، ممکن است به دلیل آموزش‌های اشتباه دچار آسیب‌دیدگی‌های جبران‌ناپذیر شوند که رسانه‌ها می‌توانند این خلاء اطلاعاتی را پُر کنند.

وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی در طول سال خبر داد و گفت: در همین راستا یک دوره ویژه آموزش دوپینگ ویژه بانوان برگزار کردیم که آموزش‌های لازم در مورد این مسئله به شرکت‌کنندگان داده شد.

تمدن همچنین از برگزاری دوره‌های روان‌شناسی ورزشی ویژه بانوان خبر داد و افزود: چند سال است که اتاق کاهش وزن و تناسب‌اندام در هیات راه‌اندازی شده که با روش‌های علمی این موضوع را دنبال می‌کند.

نایب‌رئیس بانوان هیات پزشکی-ورزشی فارس از برگزاری ۵دوره آموزشی ویژه پزشکیاران نیز گفت و بیان داشت: تعداد بیمه‌شده‌های ورزشی از یک رشد ۷٫۵درصدی در استان برخوردار است.

رحیمی مسئول کمیته تغذیه هیات پزشکی ورزشی فارس نیز با بیان اینکه تنها سازمان ارائه‌دهنده گواهی پزشکی ورزشی، هیات متبوع می‌باشد، افزود: متأسفانه دیده‌شده گاهی سازمان‌ها کلاس‌هایی را در این خصوص برگزار کرده و چندین برابر از متقاضیان پول دریافت کرده‌اند و در آخر گواهی آنان نیز هیچ اعتباری نداشته است.

وی تصریح کرد: گواهی پزشکی ورزشی را یا هیات ها صادر می‌کنند یا فدراسیون که به دو زبان انگلیسی و فارسی است.

این مقام مسئول همچنین از خرید بهترین تجهیزات در زمینه تغذیه ورزشی خبر داد و گفت: هیات دستگاهی را خریده که کل بدن را تجزیه‌وتحلیل می‌کند از مقدار استخوان، گوشت، چربی یا آب موجود در بدن ورزشکاران و حتی سن فرد را نیز جدا از سن تقویمی نشان می‌دهد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما