کدخبر : 160599
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت
پیگیری سوژه مردم:مشکلات اهالی مسکن مهر بولکوی یاسوج/ به داد مردم برسید

نمره‌ی افتضاح مسؤولان در مسکن‌مهر بلوکوی یاسوج/تصاویر و فیلم

جنوب پرس: مسؤولانی که محرومیت‌ها را در بلوکو چسبیده به شهر یاسوج و در جوار اتاق‌های پر زرق و برق مدیریتی خود نمی‌بینند چگونه می‌خواهند درد مردم زیلایی و دیشموک و سادات محمودی و شاه‌غالب و دیگر مناطق محروم و دورافتاده را دوا کنند.
13971224000160_Test_PhotoN

به گزارش جنوب پرس ، مشکلات اهالی مسکن مهر بولکوی یاسوج/ به داد مردم برسید  از سوژه‌های مردمی است که در سامانه فارس من به ثبت رسیده است تا ۲ دهه پیش شهر یاسوج از نظر اجاره منزل یکی از گران‌ترین شهرهای کشور به شمار می‌رفت به نحوی که خوب به یاد داریم یک کارمند در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تا نیمی از درآمد ماهیانه خود را برای اجاره و رهن منزل می‌پرداخت.

اما به یکباره با تدبیری که دولت نهم اندیشید مسکن مهر در کل استان و در شهر یاسوج اجرایی شد و بسیاری از افراد طبقه محروم و مستضعف خانه‌دار شدند هر چند که خانه‌های آن‌ها به مانند ثروتمندان و پولدارها بزرگ و تجملاتی نبود اما خدا را شکر می‌کنند که بالاخره صاحب خانه و زندگی شدند.


مسکن مهر از مهم‌ترین اقدامات دولت قبل برای کمک به قشر محروم

با اجرای طرح مسکن مهر با همه نواقصی که داشت قیمت اجاره مسکن در شهر یاسوج و دیگر شهرهای استان به نحو چشمگیری کاهش یافت و بسیاری از مستمندان و جوانان صاحب خانه شدند که از اقدامات بزرگ و به یاد ماندنی دولت گذشته محسوب می‌شود.

اما دولت یازدهم و دوازدهم به هر دلیلی و شاید مهم‌ترین دلیل تفری که از دولت قبل از خود حتی با وجود اقدامات خوب آن دولت داشت مسکن مهر را به درستی پی‌گیری نکرد که بارزترین ادعا در این مورد حرف‌های آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی در خصوص مسکن مهر بود و بارهای بار انزجار! خود را از مسکن مهر اعلام کرده بود.

به گزارش فارس، در استان کهگیلویه و بویراحمد تعهد اداره کل راه و شهرسازی ایجاد ۵ هزار و ۱۱۵ واحد مسکن مهر بود.

در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۸۸۲ واحد مسکن مهر و خود مالکی احداث شده  که در سال‌های سال ۹۳ و ۹۴ حدود یک هزار و ۷۹۰ واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان شد.

 در همین خصوص هجیر افشون مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مسکن مهر گفت: پروژه مسکن مهر از مصوبات دولت قبل بود که به دلیل مشکلات تامین زمین سال ۸۸ در استان محقق و عملیات اجرایی آن  از سال ۸۹ آغاز شد.

وی در خصوص روند طولانی شدن احداث و واگذاری مسکن مهر گفت: مشکلات ارزی کشور، آورده‌های مردمی، قطع یارانه ها و پایین بودن قیمت پیشنهادی پیمانکاران از جمله دلایل فرسایشی شدن پروژه مسکن مهر است.

اما سید عبدالمجید نژادصفوی مدیرکل راه و‌ شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت مسکن مهر به خبرنگار فارس گفت: راه و شهرسازی تعهدات خود در پروژه مسکن مهر را به صورت ۱۰۰ درصدی انجام داده و تنها انشعابات  این واحدها مانده که در نشست شورای مسکن مصوب کردیم مشکل انشعابات این واحدها توسط دستگاه‌های خدمت‌رسان رفع شود.

با همه این حرف‌ها اما ساکنان مسکن مهر در مناطق مختلف از جمله در مسکن‌مهر بولکوی یاسوج از عملکرد مسؤولان ناراضی هستند و معتقدند که کم لطفی مسؤولان شامل حال آن‌ها شده چرا که به دلیل عدم رفع نقائص در بدترین شرایط ممکن زندگی می‌کنند.

آن‌ها نوع زندگی خود را در مرکز استان با دورترین مناطق و محروم‌ترین نقاط یکسان می‌بینند و معتقدند که دولت و مسوولان استانی در دوره کنونی نمره مردودی گرفتند.

به گزارش فارس تصاویر و فیلمی که از وضعیت مسکن مهر بلوکوی یاسوج تهیه شده گواه این مدعاست که مسؤولان در نزدیکترین نقطه به محل مدیریت خود مردم را فراموش کرده‌‌اند و مسؤولانی که محرومیت‌ها را در بلوکو چسبیده به شهر یاسوج نمی‌بینند چگونه می‌خواهند درد مردم زیلایی و دیشموک و سادات محمودی و شاه‌غالب و دیگر مناطق محروم و دورافتاده را دوا کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما