کدخبر : 160513
پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت
نماینده مردم هرمزگان در مجلس:

آقای استاندار در مقابل مردم مسئولیم

جنوب پرس:  نماینده مردم هرمزگان در مجلس گفت: اقای استاندار در برابر مردم مسئولیم و نه پوپولیسیم و نه از قهرمان بازی خوشمان می اید اما باید همه برای حقوق مردم تلاش کنیم و حقشان را بگیریم.
3067913

به گزارش جنوب پرس ، احمد مرادی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه هرمزگان اظهار داشت: تحقق درامدهای استانی و اشتغال در روستاها دو موضوع مهمی است که نقش مهمی در توسعه استان خواهد داشت.

وی افزود: طی سه سال تقریباً بیش از یک هزار سفر روستایی داشتم در روستاهای بزرگ و کوچک در سراسر استان ظرفیت‌های خوب را دیده‌ام و اخرین سفر در شهر تیرور بود که ظرفیت خوبی در شهرستان میناب دارد طبق گزارشی که معتمدین دادند حکایت از این دارد که همه جای هرمزگان ظرفیت اقتصادی بالا وجود دارد.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان گفت: اگر بر این فرصت‌ها تمرکز کنیم برای مهاجرت معکوس بسیار خوب است و بخشی از روستاها ظرفیت‌های خوبی در حوزه شیلاتی دارند که غیر قابل انکارند و در بعضی جاها در حوزه معدن و دامداری و کشاورزی همچون بخش احمدی اگر فقط تمرکز روی معادن بکنیم بخشی از معضلات بیکاری برطرف می‌شود.

مرادی تاکید کرد: در چند جلسه قبل صحبت درخصوص خانمی شد که در بخش فارغان اشتغال زایی نموده و در فضایی کمتر از شش متر مربع گلخانه‌ای ایجاد کرده و یک میلیون تومان ماهانه درامد دارد و ایشان تقاضای توسعه این طرح را دارد افراد برای ایجاد چنین طرح‌هایی انقدر در پیچ و خم اداری باید بروند و بیایند تا بتوانند مجوز بگیرند و بخشی هم بانک‌ها هستند که مردم را تحت فشار می‌گذارند.

مرادی گفت: این روزها فشار اقتصادی زیادی بر مردم وجود دارد با کار جهادی و تلاش مدیران می‌توانیم فشار را بر مردم کاهش دهیم و یک بخشی هم دست دولت است و استاندار به عنوان نماینده دولت در استان است که مشکلات استان را می‌توان بررسی کرد.

وی تاکید کرد: نمایندگان می‌توانند اظهار نظر در ابعاد داخلی و خارجی داشته باشند و امروز باید بتوانیم براساس مشکلاتی که مطرح می‌کنیم دولت هم کار کند؛ جناب اقای استاندار، در بودجه سال ۹۸ هیچ شفافیتی وجود ندارد و این عدم شفافیت یک معضل جدی برای مردم است و موضوعی که لاینحل باقی مانده در خصوص مازاد درامدهای مازاد است و بنده تاکنون قانع نشدم در جمع حقوقدانان هم صحبت کردم انها هم قانع نشدند، در برنامه پنج ساله دوم بندی قایل شدند برای مازاد درآمد استان‌ها که هرمزگان چون فعالیت‌های اقتصادی خوبی دارد سهمش باید به استان برگردد اما می‌بینیم استان هرمزگان، خوزستان و بوشهر مازاد درامدی که دارند و سایر منابع هم زیاد است اما چیزی برنگشته از استاندار درخواست داریم که به عنوان نماینده عالی دولت در هرمزگان به دنبال گرفتن سهم مردم هرمزگان باشیم اگر نشد باید از قانون استفاده کنیم.

وی گفت: اقای استاندار در برابر مردم مسئولیم و نه پوپولیسیم و نه از قهرمان بازی خوشمان می اید اما باید همه برای حقوق مردم تلاش کنیم و حقشان را بگیریم.

به گزارش مهرمرادی افزود: برای سهم درامدهای مازاد وزیر اقتصاد هم قبول دارد که این حق قانونی است و باید به استان برگردد باید مشکل را دنبال کنیم و اقای نوبخت این کار را دنبال کند اما انجام نمی‌دهد و از تیررس نمایندگان خارج است و باید استاندار این موضوع را پیگیری کند تا بتوانیم سهم درامدهای مازاد خود

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما