کدخبر : 160434
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
فاقددیدگاه
پرینت

پایگاه اورژانس هوایی قزوین با حضور نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افتتاح شد

جنوب پرس: پایگاه اورژانس هوایی قزوین روز چهارشنبه با حضور اسماعیل نجار معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور در فرودگاه خدمات ویژه قزوین به بهره برداری رسید.

به گزارش جنوب پرس ، این پایگاه با یک فروند بالگرد هوانیروز امکان حمل چهار مصدوم را دارد که در صورت نصب تجهیزات ظرفیت جابه جایی آن به ۱۰ نفر نیز افزایش می یابد.
معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور در این مراسم گفت: یکی از نکاتی که همواره در خصوص استقرار بالگردهای اورژانس حائز اهمیت است و باید رعایت شود، نزدیکی به مراکز درمانی است.
نجار افزود: در ایام نوروز و هنگام افزایش سفرهای مردم به استانداران تاکید کردیم تا آمادگی لازم را برای مدیریت بحران ها داشته باشند.
وی اضافه کرد: نوروز برای همگان زیبایی ها و شیرینی های بسیار زیادی دارد و باید با رعایت نکات ایمنی اجازه ندهیم شیرینی آن از شهروندان گرفته شود.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین در این مراسم گفت: اورژانس هوایی از سال های گذشته در قزوین فعال بود اما آشیانه مخصوص برای آن تعیین نشده بود.
پیمان نامدار افزود: با افتتاح این پایگاه آشیانه خوبی برای اجرای ماموریت ها در استان خواهیم داشت که می تواند در زمان پدافند غیرعامل بسیار مفید واقع شده و همچنین مکانی در راستای فرود هواپیماهای دیگر باشد.
وی اضافه کرد: طی قرارداد با هوانیروز همواره یک بالگرد در این پایگاه به حالت آماده به کار بوده و از سال ۹۳ تاکنون ۳۸۰ پرواز انجام داده است.
در این مراسم علی فرخ زاد معاون امور عمرانی استاندار قزوین و قدرت الله مهدی خانی مدیرکل مدیریت بحران استان نیز حضور داشتند.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما