کدخبر : 160371
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۸:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

(تصاویر) خاندان سلطنتی در نشست کشورهای مشترک المنافع

در هفتادمین نشست رهبران دولت‌های عضو جامعه مشترک‌المنافع اعضا خواستار حفاظت از منافع طبیعی و محیط زیست شدند.
485337_986

 هفتادمین نشست رهبران دولت‌های عضو جامعه مشترک‌المنافع در کلیسای تاریخی وست‌مینستر در مرکز لندن برگزار شد.

به گزارش فرارو، کلیسای وست‌مینستر عمدتاً به سبک معماری گوتیک ساخته شده و مکان سنتی مراسم تاج‌گذاری، ازدواج و تدفین شاهان و شهبانوهای بریتانیایی است.

در این مراسم ملکه الیزابت و اعضای خاندان سلطنتی انگلیس نیز حضور داشتند و اعضای کشورهای مشترک المنافع خواستار حفاظت از منافع طبیعی و محیط زیست شدند.

هم اکنون چارلز، پسر ملکه الیزابت، ریاست اتحادیه کشورهای مشترک المنافع را برعهده دارد.

ملکه بریتانیا متعهد شده است تا آخرین لحظه عمر از مقام خود استعفا نکند اما تحلیلگران می گویند الیزابت دوم در ۹۲ سالگی بسیار ضعیف شده است و ترجیح می دهد ولیعهد دست کم بصورت تشریفاتی پادشاه بریتانیا شود. منابع مطلع در دربار بریتانیا اعلام کرده اند که الیزابت دوم به حلقه نزدیکانش گفته است اگر تا ۹۵ سالگی زنده بماند اجازه خواهد داد قانون نایب‌السلطنتی اجرایی شود و طبق آن فرزند ارشدش با وجودی که خودش هنوز زنده است، قدرت را در دست بگیرد.

اتحادیه کشورهای مشترک المنافع یکی از قدیمی ترین اتحادیه هایی است که در جهان تشکیل شده است و ۵۳ کشور جزو این اتحادیه هستند. عامل اصلی تشکیل این اتحادیه امپراطوری بریتانیا در قرن نوزدهم است. دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر در کشورهای عضو این اتحادیه زندگی می کنند.

نیجریه، هند، کانادا و استرالیا از عظیم ترین کشورهای عضو این اتحادیه هستند. کامرون، موزامبیک و رواندا تنها کشورهای عضو این اتحادیه هستند که هیچ گاه جزو مستعمرات امپراطوری بریتانیا نبوده اند.

عضویت در این اتحادیه داوطلبانه است و مهم ترین شعار این اتحادیه آزادی، حقوق بشر، مراوده و تجارت و دولتمداری نیکو است. اتحادیه کشورهای مشترک المنافع بازی های از دست رقابتهای المپیک میان کشورهای عضو برگزار می کند. اما انتقادات فراوانی نسبت به این اتحادیه وجود دارد. چرا که اساس بر اساس امپراطوری بریتانیا استعمارگر است.

۳۷ کشور عضو این اتحادیه تنها بدلیل اینکه مستعمره امپراطوری بریتانیا بوده اند و بدون داشتن هرگونه حق انتخاب در این اتحادیه هستند. همه ساله اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا از برخی از مهم ترین کشورهای عضو این اتحادیه بازدید می کنند. سنتی که بیش از یک قرن ادامه دارد.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما