کدخبر : 160351
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای طرح «نسیم محبت» در ایام نوروز

جنوب پرس: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد از اجرای طرح «نسیم محبت» در ایام نوروز خبر داد و گفت: بسیج آمادگی همکاری کامل با گشت‌های نظارت بر بازار در راستای مبازره با گران‌فروشی است.

اجرای طرح «نسیم محبت» در ایام نوروز

به گزارش جنوب پرس ، از لامرد، سرهنگ حسن عبدالله‌زاده عصر امروز در جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان لامرد بابیان اینکه اگر این فریضه دینی به‌خوبی انجام شود در مقابل مسائل و مشکلات نیز حل می‌شود اظهار داشت: در ایام نوروز ایستگاه‌های «نسیم محبت» در سطح شهرستان لامرد راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: در کنار راه‌اندازی این ایستگاه‌ها توسط بسیج علاوه بر اعتمادبه‌نفس و ایجاد امنیت برای مسافران تذکرات لسانی و برنامه‌های متنوع فرهنگی نیز انجام می‌شود.

 عبدالله‌زاده به موضوع گرانی و تورم که در دستور کار جلسه امروز ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر قرارگرفته بود نیز اشاره کرد و ادامه داد: در وضعیت فعلی منکری بالاتر از گرانی و ایجاد مشکلات اقتصادی نیست و شورای امربه‌معروف و نهی از منکر احساس تکلیف کرده و در راستای مبازره با گرانی در کنار مردم است.

وی خاطرنشان کرد: باید در راستای مهار گرانی‌ها همه مسوولان تلاش فراوان انجام دهند و در سطح شهرستان لامرد نیز بسیج آمادگی همکاری کامل با گشت‌های نظارت بر بازار را دارد.

دادستان عمومی و انقلاب لامرد نیز در این جلسه بابیان اینکه امروز گران‌فروشی در همه‌جا وجود دارد و نظارت دقیق وجود ندارد ابراز داشت: با برنامه‌ریزی دقیق باید نظارت‌ها بر بازار بیشتر شود تا شاهد کم‌تر تخلفی درزمینهٔ گران‌فروشی باشیم.

حجت‌الاسلام روح‌الله رشیدی اضافه کرد: امروز نحوه توزیع میوه و تره‌بار در لامرد وضعیت نابسامانی دارد و هر میوه‌فروشی در یک نقطه‌ای اقدام به فروش می‌کند که به شهرداری لامرد پیشنهاد داده‌ایم غرفه‌هایی برای آنان دایر کند زیرا زمانی که در یکجا حضور پیدا کنند و رقابت ایجاد شود قیمت‌ها نیز کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: برای اخلال‌کنندگان در نحوه توزیع گوشت یارانه‌ای در لامرد نیز تشکیل پرونده قضایی انجام‌شده است.

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت لامرد نیز با اعلام اینکه لامرد یک شهر مصرفی بوده و تولیدی نیست گفت: طرح نظارتی این اداره از ۱۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین‌ماه انجام می‌شود و علاوه برآن گشت‌های مشترک با تعزیرات حکومتی، اماکن نیروی انتظامی نیز صورت می‌گیرد.

عباس رفیعیان ادامه داد: درسال جاری یک هزار و ۳۸۰ مورد بازرسی از اصناف انجام‌شده که در این زمینه ۱۳۳ پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال‌شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما