کدخبر : 160297
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

روسیه؛ تظاهرات علیه محدودیت اینترنت/ پوتین، اینترنت را رها کن

943451_543
هزاران شهروند روس با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت این کشور علیه بهره‌مندی آزادانه از خدمات اینترنت، بزرگ‌ترین تظاهرات خیابانی سال‌های اخیر را در پایتخت این کشور ترتیب دادند

به گزارش یورونیوز، هر چند پلیس مسکو شمار معترضان را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرده ولی نهادهای مستقل برآورد کرده‌اند که روز یکشنبه حداقل ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر در تظاهرات انجام شده در خیابان‌های مسکو حضور داشتند.

معترضان با سردادن شعارهای همچون «پوتین، اینترنت را رها کن» و « انزوا نمی‌پذیریم، بیخود اینترنت را مختل نکنید» نسبت به مصوبه ماه گذشته پارلمان روسیه اعتراض کردند. این مصوبه در صورت تصویب نهایی به دولت اجازه می‌دهد تا با هدف مقابله با خرابکاری احتمالی دشمنان خارجی روسیه، کنترل‌ خود را بر این شبکه جهانی افزایش دهد.

تظاهرات در روسیه به خاطر محدودیت های اینترنتی: پوتین، اینترنت را رها کن

در حال حاضر دولت روسیه به طور روزافزونی دسترسی شهروندان این کشور به برخی وب سایت‌ها را مسدود می‌کند و حتی طی ماه‌های اخیر استفاده از شبکه اطلاع‌ رسانی تلگرام را ممنوع کرده است.

منتقدان دولت بر این باورند که تشدید کنترل‌ها بر شبکه اینترنت با هدف محدودسازی فعالیت سیاسی مخالفان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور است.

هر چند پلیس مسکو مدعی شده که در جریان تظاهرات روز یکشنبه کسی دستگیر نشده ولی برخی خبرهای غیر رسمی منتشر شده توسط برخی فعالان اجتماعی روس حاکی از بازداشت ۱۵ نفر توسط پلیس است.

عصرایران

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما