کدخبر : 160296
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت
انتخابات به سبک کره شمالی؛

بدون رقابت و با مشارکت ۹۹٫۹۷ درصدی

943533_482
در شعبه های رای گیری، یک قلم قرار دارد تا هر کسی که بخواهد مخالفت خود را با کاندیدای اعلام شده اعلام کند و روی اسم کاندیدا را خط بزند.

 شهروندان کره شمالی روز یکشنبه پای صندوق های رای رفتند و در انتخابات پارلمانی شرکت کردند.

به گزارش عصرایران، انتخابات کره شمالی، غیررقابتی است. در هر حوزه، یک کاندیدا از طرف حزب حاکم، معرفی می شود و مردم می توانند به آن کاندیدا رای مثبت یا منفی بدهند. معمولا همه کاندیداها رای می آورند و هیچ کس، رای منفی نمی دهد.

حزب کارگران کره شمالی (حزب حاکم) به رهبری “کیم جونگ اون” قدرت را در این کشور در دست دارد. اسم این کشور منزوی دارای بمب اتمی، “جمهوری دموکراتیک مردمی (خلق) کره” است اما در سیاست و رسانه ها با عنوان کره شمالی شناخته می شود.

شرح عکس: اعضای اتحادیه زنان سوسیالیست در مقابل هتل ریوگیونگ در پیونگ یانگ – مارس ۲۰۱۹
عکس: اید جونز . خبرگزاری فرانسه
انتخابات به سبک کره شمالی / بدون رقابت و با مشارکت 99.97 درصدی

دولت کره شمالی هر ۵ سال یک بار انتخابات پارلمانی را برگزار می کند. اختیارات این پارلمان با نام رسمی “انجمن عالی مردمی” تشریفاتی است و اختیاراتی در زمینه قانونگذاری یا نظارت بر دولت ندارد.

خبرگزاری فرانسه نوشته است: شرکت کنندگان در انتخابات، در صف رای گیری زیر تصاویری از رهبر کره شمالی حاضر شدند و رای خود را به صندوق انداختند. در شعبه های رای گیری، یک قلم قرار دارد تا هر کسی که بخواهد مخالفت خود را با کاندیدای اعلام شده اعلام کند و روی اسم کاندیدا را خط بزند. این اتفاقی است که هیچ کس آن را انجام نمی دهد.

براساس آمار خبرگزاری رسمی کره شمالی، نسبت مشارکت در انتخابات پارلمانی قبلی این کشور، ۹۹٫۹۷ درصد بود. تنها شهروندان کره شمالی خارج از کشور یا افرادی که در دریا فعالیت می کردند، در این انتخابات، شرکت نکرده بودند.

در انتخابات قبلی، همچنین، صددرصد کاندیداهای معرفی شده از سوی ستاد انتخابات، تایید شدند. این وضعیت در هیچ جای جهان، مشاهده نشده است.

یکی از مسوولان برگزاری انتخابات پارلمانی کره شمالی به نام ” کو کیونگ هاک” به خبرگزاری فرانسه گفت: “در جامعه ما، ملت در اطراف رهبر عالی جمع می شود”.
وی افزود: “مشارکت درانتخابات، وظیفه هر شهروند است. افرادی نیستند که کاندیداها را رد کنند”.

شرح عکس: رای دادن کیم جونگ اون رهبر کره شمالی – عکس آرشیوی 

انتخابات به سبک کره شمالی / بدون رقابت و با مشارکت 99.97 درصدی

در مقاله روزنامه “رودونگ سینمون” سخنگوی حزب حاکم کره شمالی آمده است: “رای دهندگان باید در سایه پیروی از حزب و رهبر عالی و حمایت از دولت جمهوری دموکراتیک مردمی کره و تمایل به مشارکت در تعیین سرنوشت با کمونیست تا نهایت، در رای گیری شرکت کنند”.

در این مقاله آمده است: “کره شمالی از دیگر کشورهای کمونیست، پیروی نمی کند”.

در این انتخابات، کره شمالی به ۶۸۶ حوزه های رای گیری تقسیم می شود.

البته براساس وضعیت موجود برخی از کرسی ها هم به دو حزب کوچک ” حزب دموکراتیک اجتماعی کره” و حزب “شوندويست شونگدو” اختصاص یافت.

خبرگزاری فرانسه نوشت: این دو حزب، رسما با حزب حاکم ائتلاف دارند اما تحلیلگران و دیپلمات ها می گویند که این دو حزب صرفا روی کاغذ وجود دارند و تنها دو دفتر کوچک تبلیغاتی دارند.

انتخابات در فضایی از جشن و شادی در پیونگ یانگ برگزار شد کودکان با لباس های قرمز رنگ از مردم می خواهند به وظیفه خود بپردازند . در شعبه های رای گیری هم جشن و شادی برپاست.

در حوزه های رای گیری، افراد براساس ترتیب عددی که چند روز قبل، تعیین شده، رای می دهند.

“کاک دای کوون” دانشجوی مهندسی معماری ۱۸ ساله در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: “از اینکه برای اولین بار می توانم رای بدهم، خوشحالم. ما وحدت نظراتمان را درباره رهبر عالی تقویت می کنیم و برمنافع سیستم کمونیستی خود برای جهان، تاکید می کنیم”.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه در گزارش خود اضافه کرد: “شهروندان کره شمالی وقتی با رسانه های خارجی صحبت می کنند حمایت کامل خود را از حکومت کره شمالی اعلام می کنند”.

جشن و شادی در روز برگزاری انتخابات

جشن و شادی در روز برگزاری انتخابات

صف رای دادن – انتخابات پارلمانی کره شمالی

صف رای دادن - انتخابات پارلمانی کره شمالی

صف رای دادن – انتخابات پارلمانی کره شمالی

صف رای دادن - انتخابات پارلمانی کره شمالی

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما