کدخبر : 160257
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

مشارکت ۵میلیارد ریالی قشموندان در جشن نیکوکاری

جنوب پرس: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم از مشارکت نقدی و غیرنقدی قشموندان در جشن احسان و نیکوکاری این شهرستان به ارزش ریالی بالغ بر پنج میلیارد ریال خبر داد.

مشارکت 5میلیارد ریالی قشموندان در جشن نیکوکاری

غلامرضا غلامی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار  جنوب پرس ، در قشم، اظهار داشت: جشن احسان و نیکوکاری در ۱۵، ۱۶ و ۱۷ اسفندماه سالجاری در مدارس، پایگاه‌های سطح شهر و میعادگاه‌های نمازجمعه شهرستان قشم برگزار شد.

وی «عیدی برای همه» را شعار این جشن عنوان کرد و افزود: در جشن نیکوکاری امسال تا کنون حدود ۲۲۶میلیون ریال مشارکت نقدی و بالغ بر پنج میلیارد و ۲۷۰میلیون ریال کمک غیرنقدی از سوی قشموندان دریافت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم تصریح کرد: مجموع کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم قشم قریب به پنج میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال بوده و پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سالجاری به هفت میلیارد ریال افزایش پیدا کند.

گفتنی است، کمیته امداد از نخستین نهادهای انقلابی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که به دستور بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در ۱۴ اسفند ۱۳۵۷ با هدف پشتیبانی از محرومان و مستضعفان و خودکفا کردن آنان تاسیس شد.

کمیته امداد امام خمینی(ره) در حال حاضر رویکرد خدمات‌رسانی زمان‌دار متناسب با نیاز مددجویان و توانمندسازی آنان برای خروج چرخه حمایتی را دنبال می‌کند.

«جشن نیکوکاری» رویدادی است که هر ساله در آستانه سال جدید، با هدف نهادینه کردن سنت حسنه احسان و نیکوکاری، بسیج منابع عمومی کشور در تامین مایحتاج خانواده‌های نیازمند و کمک به تحکیم بنیان خانواده‌های محرومان با جمع‌آوری هدایا و کمک‌های مردمی و سپس توزیع آنها در میان محرومان برگزار می‌شود.

این نهاد انقلابی در جزیره قشم پنج هزار خانوار با جمعیت ۱۲میلیون و ۵۰۰نفر را تحت حمایت دارد که چهارهزار خانوار آن از خدمات حمایتی مستمر بهره‌مند هستند و یک‌هزار خانوار دیگر تحت حمایت‌های موردی قرار دارند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما