کدخبر : 160255
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

سازمان صمت؛ قیمت گوشت قرمز ۷۸ هزار تومان/استانداری؛ قیمت گوشت ۷۴ هزار تومان

جنوب پرس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قیمت گوشت قرمز را 78 هزار تومان اعلام کرد در حالی که استانداری قیمت گوشت قرمز توسط اتحادیه قصابان را 74 هزار تومان اعلام می‌کند.

سازمان صمت؛ قیمت گوشت قرمز 78 هزار تومان/استانداری؛ قیمت گوشت 74 هزار تومان

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، داریوش دیودیده پیش از ظهر امروز در نشست ستاد خدمات سفر به قیمت گوشت قرمز اشاره کرد و گفت: با نظر اتحادیه قصابان، اتاق اصناف و اتحادیه دامداران قیمت گوشت قرمز تعیین شد که قیمت بز و میش ۷۴ هزار تومان، گوشت بره و بزغاله ۸۷ هزار تومان، گوشت گاو ۶۸ هزار تومان و گوشت گوساله ۷۸ هزار تومان تعیین شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۱۰۰۰ تن شکر آماده توزیع است، افزود:۶۰ تن گوشت منجمد ذخیره‌سازی شده و در ایام نوروز توزیع می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت قیمت‌ها گفت: مردم بدانند تعیین قیمت‌ها توسط سازمان صمت انجام نمی‌گیرد و چون ۵۰ درصد مرغ استان از خارج استان تامین می‌شود لذا قیمت‌ها تحت واردات مرغ است.

در ادامه این نشست جعفر گوهرگانی از سازمان صمت انتقاد کرد و گفت: به دلیل کمبود گوشت قرمز اختیار تعیین قیمت را به صنف قصابان واگذار کردیم تا بدون دخالت دستگاه‌های دولتی قیمت تعیین شود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: آقای دیودیده رئیس سازمان صمت را به عنوان نماینده تعیین کردیم که بر تعیین قیمت گوشت قرمز نظارت کند.

این مسوول ادامه دارد: در آن جلسه اطلاعات، سپاه و کسانی که دغدغه مصرف کننده و تولید کننده را داشتند حاضر بودند که قیمت گوشت کیلویی ۶۹ هزار تومان پیشنهاد شد.

گوهرگانی ادامه داد: بعد از گذشت ۱۰ روز، اتحادیه قیمت گوشت قرمز را ۷۴ هزار تومان پیشنهاد دادند و گفتند اگر تا ۲۰ فروردین با این قیمت متحمل ضرر هم شویم تغییری در ۷۴ هزار تومان گوشت قرمز ایجاد نخواهیم کرد.

این مسؤول تصریح کرد: قیمت گوشت قرمز در استان ۷۴ هزار تومان است و یک ریال بالاتر از این قیمت را خود رئیس سازمان صمت استان باید برخورد کند.

اما احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع بندی این قسمت ضمن تأکید بر عدم خروج دام و مرغ زنده از استان گفت: هر قیمتی که تعیین شود تا عرضه نباشد تقاضا هم صورت نمی‌گیرد،دلیل نمی‌شود ما هر هفته یک قیمت را اعلام کنیم.

وی خاطرنشان کرد:  آقای دیودیده رئیس سازمان صمت این نکته را مد نظر قرار دهد که اگر در کارگروه تنظیم بازار تصمیمی گرفته به آن پای باند باشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما