کدخبر : 159975
پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

آخرین وضعیت پرونده فوت دختر بوشهری حین عمل زیبایی بینی/ آمار فاجعه‌وار مصرف قلیان دختران در استان

جنوب پرس:

آخرین وضعیت پرونده فوت دختر بوشهری حین عمل زیبایی بینی/ آمار فاجعه‌وار مصرف قلیان دختران در استان

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، سعید کشمیری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی فعالیت‌های انجام شده دانشگاه علوم پزشکی در سال ۹۷ اظهار داشت: افتتاح چند مرکز آی سی یو در شهرستان‌های کنگان، گناوه و برازجان و تجهیز مراکز درمانی به ۱۲ دستگاه دیالیز برخی از فعالیت‌های این دانشگاه بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: همچنین مرکز اورژانس‌های سکته مغزی در استان بوشهر در دو بیمارستان وجود داشت که در حال حاضر یک بیمارستان دیگر نیز به این تعداد اضافه شد.

راه اندازی جراحی مغز و اعصاب در کنگان

وی بیان داشت: همچنین راه اندازی جراحی مغز و اعصاب در کنگان از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته بود که تا پیش از این بیماران جنوب استان که ضربه مغزی شدن به مرکز استان منتقل می‌شدند اما در حال حاضر این امکان وجود دارد که در شهرستان کنگان جراحی مغز و اعصاب صورت گیرد.

وی از همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بخش خصوصی خبر داد و گفت: خرید دومین دستگاه آنژیوگرافی یکی از اتفاقات خوبی بوده است که با کمک بخش خصوصی صورت گرفته در حالی که تا پیش از این یک دستگاه در استان وجود نداشت اما در حال حاضر با خرید دستگاه دوم در صورتیکه یکی از دستگاه‌ها مشکل پیدا کند از دستگاه دومی می توان استفاده کرد.

جذب دو متخصص خون اطفال
وی افزود: در بخش اطفال نیز با جذب دو متخصص خون اطفال نتوانسته‌ایم تا اندازه‌ای نیاز مردم استان را برطرف کنیم.
کشمیری با اشاره به احداث یک مرکز ام آر آی در بیمارستان شهدای خلیج فارس اظهار داشت: کار ساخت ساختمان ام آر آی در این بیمارستان آغاز شده و در اردیبهشت ماه در بیمارستان نصب خواهد شد که می‌تواند نیاز ما را برطرف کند.

آمار مصرف قلیان دختران بیش از ۱۰ برابر شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به مصرف زیاد قلیان در کشور و خطرات بسیار آن اظهار داشت: متاسفانه آمار مصرف قلیان بسیار افزایش پیدا کرده است؛ استفاده از قلیان توسط دختران در کل کشور ۱۰ برابر شده است و این آمار در استان بوشهر اگر این اندازه نباشد کمتر نیست.
وی افزود: سرطان مثانه ارتباط مستقیمی با مصرف دخانیات دارد و بیشترین مصرف قلیان در کشور مربوط به استان بوشهر است.
کشمیری همچنین از آمار بالای دیابت در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۳۰ درصد مردم استان بالای سن ۳۰ سال دیابتی هستند و در حال حاضر تعداد سالمندان ما ۹ درصد هستند اما ۲۰ سال دیگر این آمار به ۳۰ درصد افزایش خواهد داشت.

مواد غذایی دستفروشان خیابانی بهداشتی نیست
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نسبت به فروش برخی مواد غذایی در گوشه و کنار خیابان به ویژه در شهر گناوه خطرات آن هشدار داد و گفت: این کار بسیار خطرناک است و باید جلوی آن گرفته شود؛ به شدت مخالف عرضه مواد غذایی به این شکل هستیم و نگذاریم مواد غذایی از این طریق و به صورت غیر بهداشتی مردم آن را استفاده کند.

وی اظهار داشت: این کار باید ساماندهی شود و مکان مناسبی برای دست فروشان باشد که بتوانیم روی آن نظارت کنیم.

پیشرفت ۸۰ درصدی مرکز اورژانس هسته‌ای
کشمیری از پیشرفت احداث اورژانس هسته ای خبر داد و گفت: مرکز اورژانس هسته‌ای۸۰ درصد پیشرفت داشته است و بنا داریم تا هفته دولت بتوانیم آن را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم؛ همچنین بیمارستان جدید برازجان با ظرفیت ١٢٠ تختخوابی نیز ۳۵ درصد پیشرفت داشته است و بنا است در سفر هیئت دولت به استان مبالغی را برای آن در نظر بگیریم.

احداث بیمارستان فوق تخصصی۱۶۰ تختخوابی در بوشهر
وی یکی از پروژه‌های پیش رو را احداث بیمارستان فوق تخصصی۱۶۰ تختخوابی در بوشهر عنوان کرد و گفت: این بیمارستان جایگزین بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) می‌شود و در سفر قریب الوقوع هیئت دولت به استان برای آن بودجه اختصاص داده خواهد شد؛ بیمارستان مشترکی با ظرفیت ۱۸۰ تختخواب را با همکاری نیروگاه اتمی احداث خواهد شد.

آخرین وضعیت پرونده فوت دختر بوشهری حین عمل زیبایی بینی

کشمیری با اشاره به موضوع فوت دختر ۲۲ ساله بوشهری حین عمل جراحی زیبایی بینی گفت: کمیته ۷ نفره برای بررسی این موضوع تشکیل شده و نتیجه آن بعد از کالبد شکافی منتشر خواهد شد، این عمل، عمل ساده‌ای بوده و انتظار مرگ در آن نداشتیم.

وی افزود: علت آن باید به صورت کارشناسی اعلام شود، صاحب دم از طریق مراجع قضایی شکایت کرده‌اند و موضوع در حال بررسی است. همچنین پس از شکایت دانشگاه علوم پزشکی دادگاه نیز مطب پزشک را تعطیل کرد.

معوقات پرستاران و پزشکان پرداخت نشده است
کشمیری همچنین به وضعیت پرستاران در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: تعداد هزار نفر نیروی پرستار در بیمارستان‌های استان مشغول به فعالیت هستند که با توسعه تعداد تخت‌های بیمارستان‌ها این آمار به بیش از دو هزار پرستار افزایش پیدا می‌کند.
وی افزود: مطالبات کارانه پرستاران به مدت شش ماه و پزشکان به مدت ۱۲ ماه پرداخت نشده است.

 منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما