کدخبر : 159959
پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

مسجد محور فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است

جنوب پرس: شیراز _ نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: باید بدانیم که مسجد محور فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است و نقش مسجد در تمدن اسلامی فراموش شدنی نیست.
مسجد محور فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است

به گزارش جنوب پرس ، آیت الله لطف الله دژکام ظهر پنجشنبه در دومین اجلاس تخصصی استاد و مسجد با اشاره به نقش مسجد در تمدن اسلامی افزود: نقش مسجد در تمدن اسلامی باید فرهنگ سازی شود و باید بدانیم که مسجد محور فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

وی تصریح کرد: مسجدی اگر بخواهد درست ایجاد شود، بایستی چندین نیروی مناسب در اطراف مساجد جمع شوند.

امام جمعه شیراز با اشاره به ویژگی آبادگران مساجد افزود: اولین ویژگی آبادگران دانش همراه با تعهد است و ایمان دانشی است که با تعهد همراه است.

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: اگر می‌خواهیم دانش رشد کند، غیر ممکن است ما بگوییم قرآن نمی‌دانیم و بخواهیم مسجدی را آباد کنیم استاد نیز باید قرآن بداند.

آیت الله دژکام تصریح کرد: اگر استادی بدون دانش قرآنی در آبادی مسجد دخالت کند معلوم نیست که مسجد آباد می‌شود یا خیر.

دژکام خطاب به اساتید بسیج مساجد گفت: اساتید بسیج مساجد باید توجه زیادی داشته باشد بر مسأله فهم قرآن کریم و علوم قرآن بر مبنای حرکت علمی در دانشگاه باشد.

نمایند ولی فقیه با اشاره به بحث مسجد محوری بیان کرد: مسجد محوری بایستی بر بحث‌های مذهبی، تربیتی، سیاسی و اجتماعی تمرکز کند.

وی در اختصاص به اساتید بسیج مساجد خاطر نشان کرد: برای تحقق آرمان انقلاب اسلامی، مساجد محوریت پیدا کند برای حرکات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نقش مردمی خودش را پیدا کند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما