کدخبر : 159886
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

استفاده ۳ هزار کلاس درس از بخاری نفتی نگران کننده است/تذکر دادستانی برای جلوگیری از هرگونه حادثه

جنوب پرس: رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد استفاده 3 هزار کلاس درس از بخاری نفتی را نگران کننده دانست و گفت: دادستان قبلا در این زمینه هشدار داده است.

استفاده 3 هزار کلاس درس از بخاری نفتی نگران کننده است/تذکر دادستانی برای جلوگیری از هرگونه حادثه

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، حجت‌الاسلام غلامرضا مزارعی پیش از ظهر امروز در جمع‌بندی نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری که به بازار در آستانه نوروز و وضعیت بخاری‌های نفتی مدارس اختصاص داده شده بود با تبریک پیشاپیش ماه پر فضیلت رجب گفت: دستگاه‌های امنیتی استان در طول یکسال اخیر زحمات زیادی کشیدند و برای آرامش جامعه از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به دلیل کوچکی استان برخی اتفاقات بزرگ جلوه داده می‌شوند از زحمات مدیران تقدیر کرد و گفت: در آغاز دهه پنجم انقلاب و شروع گام دوم فرمایشات مقام معظم رهبری جهش خوبی صورت گیرد و ۵۷ دیگری رقم بخورد.

وی با بیان اینکه دشمن داخلی نداریم و آنهایی که هستند را مراقبشانیم گفت: حیف است مدیری تلاش و زحمت فراوانی بکشد اما برای یک لحظه خود را در مظان اتهام قرار دهند آنچه باید مورد توجه مدیران باشد خدمت به مردم، صداقت و پاکی است.

وی عنوان کرد: امروز گلایه جوانان از نحوه بکارگیری نیروها است بیاید و بپرسید که من و آقای دادستان در طول این چند سال نیرویی را به کار نگرفته‌ایم، در فامیل افراد بیکار زیادی از لیسانس تا بالاتر داریم به ما می‌گویند شما که کاره‌ای هستید شغلی برای ما درست کنید اما ما از همان ابتدا گوشمان را بستیم، این افراد حتی از ما قهر هستند اما در جامعه سرمان را بالا می‌گیریم.

مقام ارشد قضایی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان با تأکید بر تامین کالاهای مورد نیاز مردم در ایام نوروز گفت: سازمان صمت گلوگاه رفع مشکل بازار است سازمان صمت استان با نظارت دقیق و کافی بر بازار به مردم عیدی دهد.

مزارعی با اشاره به اینکه دشمن کنونی مردم گرانی، عدم نظارت بر بازار و بی‌تفاوتی است، خطاب به رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: نیروهایتان را برای نظارت بیشتر و بهتر بر بازار پای کار بیاورید وعده اضافه کار به آنها بدهید و اگر هم کمبود نیرو دارید اطلاع دهید تا به شما نیرو دهیم و خودم هم حاضرم پای کار بیایم.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به دلاوری‌های شهید جاویدان فرمانده گردان فجر اشاره کرد و گفت: این شهید والا مقام با ۱۷ نیرو یک هفته خط را نگه داشت. انتظار می‌رود دستگاه صنعت و معدن استان هم با همین نیروهایی که دارند خط را نگه دارند تا شاهد سال خوبی برای مردم باشیم.

مزارعی خطاب به مدیران گفت: در ارائه خدمت به مردم ۵۷ دیگری خلق کنید، در ایام نوروز خدمات خوبی به مردم ارائه شود، ضمن اینکه دستگاه‌های فرهنگی خصوصاً صدا و سیما برای جلوگیری از حوادث تلخ چهارشنبه آخر سال فرهنگ‌سازی لازم را داشته باشد.

مقام ارشد قضایی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دستور کارهای این نشست که به وضعیت بخاری‌های مدارس اختصاص داشت، گفت: نگران کننده است که در ۳ هزار کلاس درس استان بخاری نفتی استفاده می‌شود پول‌هایی که جای دیگری هزینه می‌شود برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استفاده شود و خیرین، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای حل این معضل بزرگ اقدامی انجام دهند.

وی تصریح کرد: این ۳ هزار کلاس درس بمب آماده انفجار است دادستان قبلا در این زمینه هشدار داده و اگر کوچکترین اتفاقی رخ دهد با کسانی که در این زمینه سهل‌انگاری کنند به جد برخورد می‌شود.

مقام ارشد قضایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در طول ۴۰ سال عمر انقلاب ، کشور در حوزه‌های مختلفی از جمله نظامی و امنیتی به توفیقات چشمگیری دست یافته که برای چنین کشوری زیبنده نیست دغدغه داشته باشد که بچه‌های مردم با بخاری‌های نفتی نسوزند.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب سرویس مدارس و همچنین وضعیت کلاس‌های درس گفت: برخی از کلاس‌های درس در این استان فرسوده است و اگر چادر بزنیم تا بچه‌ها در آنها درس بخوانند خطرات کمتری به دنبال دارد.

مزارعی عنوان کرد: ساخت و سازها و خانه‌هایی در یاسوج احداث می‌شود که در  تهران ساخته نمی‌شوند، برخی از خانه‌هایی که در یاسوج احداث شده اگر در شیراز بود قیمت بالای ۱۵- ۱۶ میلیارد تومان داشت مردم به جای این همه کاخ سازی مدرسه‌ای بسازند یا در تجهیز امکانات مدارس تلاش کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما