کدخبر : 159847
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

جنوب پرس: بوشهر - رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: ۳۴ نشست کارشناسی برای بررسی لایحه بودجه شهرداری بوشهر برگزار شد.
۳۴ نشست کارشناسی برای بررسی لایحه بودجه شهرداری بوشهر برگزار شد

به گزارش جنوب پرس ، ابوذر دهدار عصر سه‌شنبه در نشست علنی شورای شهر بوشهر اظهار داشت: اجرای خیابان ۱۶ متری حد فاصل خیابان بهمنی به خیابان شهید ماهینی که به نام گذر همجوار عمارت ملک محسوب می‌شود، در نشست علنی شورا مصوب شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در انتهای خیابان مذکور، پنج مغازه تجاری با قدمت چندین ساله وجود دارد، هشت عضو حاضر در شورای شهر مصوب کردند که این خیابان بازگشایی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر تصریح کرد: از آنجا که مالکیت این گذر متعلق به دولت با نمایندگی سازمان مسکن و شهرسازی است و متصرفات هیچ‌گونه مالکیتی در محل یاد شده ندارند اما برابر قانون نحوه تقویم املاک مورد نظر شهرداری‌ها و قانون نحوه خرید اراضی و املاک نیاز است که حق کسب و پیشه اماکن انجام شود.

دهدار ادامه داد: بر اساس نظریه هیئت کارشناسی دادگستری، در مجموع ۱۹۸ میلیون تومان حق کسبه در این گذر پیش بینی شده که با رعایت مقررات و قوانین به حساب پنج کاسب این محل واریز می‌شود.

وی با اعلام اینکه یک زمان مشخص قانونی باید طی شود تا عملیات اجرایی بازگشایی این گذر انجام شود، عنوان کرد: پیش بینی می‌شود که پس از انجام مقدمات اولیه، این گذر در سال ۹۸ بازگشایی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر با اشاره به بررسی اصلاحیه، متمم بودجه سال ۱۳۹۷، در شورای شهر بوشهر، عنوان کرد: در نشست امروز شورای شهر مصوب شد که اصلاحیه، متمم بودجه سال جاری ۱۶۵ میلیارد تومان باشد.

دهدار بیان کرد: تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان از بودجه سال جاری شورای شهر جذب شده و بر اساس اسناد موجود پیش بینی می‌شود تا پایان امسال، ۳۵ میلیارد تومان دیگر نیز جذب شود.

وی در خصوص تعداد جلسات کارشناسی برای بررسی لایحه بودجه شهرداری بندر بوشهر در سال ۹۸ عنوان کرد: برای بررسی بودجه شهرداری در سال ۹۸، ۳۴ جلسه کارشناسی انجام شده که ۲۰ جلسه در شهرداری و ۱۴ جلسه در کمیسیون‌های تخصصی و صحن علنی شورا بوده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما