کدخبر : 159812
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت
در شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

آموزش و پرورش ۲۰ هکتار جنگل می‌خواهد!

جنوب پرس: آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از منابع طبیعی خواست 20 هکتار از اراضی جنگلی را در اختیار آن‌ها قرار دهد!.
13971213000262_Test_PhotoN

به گزارش جنوب پرس ، در نشست اخیر شورای آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از خواسته‌های آموزش و پرورش از منابع طبیعی این بود که ۲۰ هکتار زمین از عرصه‌های جنگلی را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

آن‌ها این مقدار زمین را برای ساخت یک مجموعه مطالبه کردند که بنا به اظهارات خودشان می‌خواهند با ساخت این مجموعه پایلوتی در جنوب کشور ایجاد کنند که همایش‌ها و برنامه‌های کشوری در این مجموعه برگزار شود.

مکان این زمین هم ورودی پارک جنگلی شهر یاسوج کنار مجموعه نیروی انتظامی است که یکی از پر پوشش‌ترین عرصه‌های جنگلی محسوب می‌شود.

براساس گزارش فارس مدیرکل منابع طبیعی استان هم با بیان اینکه این منطقه یکی از عرصه‌های جنگلی به شمار می رود امکان واگذاری آن را به آموزش و پرورش تقریبا غیر ممکن دانست اما پیشنهاد داد که در منطقه‌ای دیگر اگر زمین واجد شرایط وجود داشته باشد در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهند داد.

جالب‌تر این که مدیرکل آموزش و پرورش اعلام کرد منابعی برای ساخت چنین مجموعه‌ای هنوز در اختیار آموزش و پرورش قرار نگرفته است.

استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هم معتقد بودند که نباید به صرف ساخت مجموعه‌های مختلف جنگل‌ها و محیط زیست خود را تخریب کنیم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما