کدخبر : 159769
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه مجری آرامش بهاری در کهگیلویه و بویراحمد

جنوب پرس: معاون اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: خیمه‌های معرفت در جوار ۱۴ بقعه شاخص طرح آرامش بهاری ایام نوروز برپا می‌شود.

برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه مجری آرامش بهاری در کهگیلویه و بویراحمد

حجت‌الاسلام قاسم مومنی‌شاد در گفت‌وگو با خبرنگار  جنوب پرس ، در یاسوج، از برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری ایام نوروز خبر داد و گفت: این طرح بهار امسال در جوار ۱۴ بقعه شاخص سراسر استان برگزار می‌شود.

معاون اجتماعی فرهنگی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد هدف از برپایی خیمه‌های معرفت را تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: پرسش و پاسخ به مسائل شرعی، مشاوره خانواده، برپایی غرفه کودک و نوجوان، ایستگاه همه واقف باشیم و خیمه چند رسانه‌ای کودک و نوجوان از جمله خدمات ارائه شده در برپایی خیمه‌های معرفت است.

وی از حضور ۲۰ روحانی در طرح خیمه‌های معرفت خبر داد و گفت: امامزادگان پرچمدار فرهنگ اسلام بودند و اوقاف با ایجاد خیمه‌های معرفت علاوه بر توجه به نیازهای روحی مردم تلاش می‌کند مردم به سمت بقاع متبرکه سوق داده شوند.

این مسؤول با اشاره به سخن امام‌ خمینی(ره) مبنی بر اینکه می‌خواهیم مردم در جوار بقاع متبرکه به آرامش برسند، تصریح کرد: برگزاری نماز جماعت، ادعیه‌ها،دیدار چهره به چهره روحانیون با مردم دیگر برنامه‌ها در طرح خیمه‌های معرفت است.

مومنی‌شاد در ادامه به طرح آرامش بهاری اشاره و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود ۳۵ روحانی در طرح آرامش بهاری در استان مشغول به فعالیت می‌شوند.این طرح از ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین در ۱۴ بقعه متبرکه و شاخص استان برگزار می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما