کدخبر : 159768
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

نظارت بر بازار شب عید در شیراز

جنوب پرس: دادستان شیراز از نظارت بر بازار شب عید به منظور جلوگیری از گرانفروشی، احتکار و کم فروشی در این کلان‌شهر خبر داد.

نظارت بر بازار شب عید در شیراز

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، علی صالحی در جلسه کارگروه نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالا‌های اساسی با اشاره به دستورالعمل تنظیمی و پیش بینی شده از سوی دادستان کل کشور در خصوص نظارت بر بازار و کالا‌های هدف، اظهار داشت: به موجب این دستورالعمل کلیه دادستان‌های حوزه‌های قضائی سراسر کشور مکلفند تا در راستای پیگیری حقوق عامه وبا همکاری اعضای پیش بینی شده و تحت مسئولیت و ریاست دادستان آن حوزه بر بازار و کالا‌های هدف نظارت کنند.

وی افزود: نظارت جدی تری بر بازار صورت پذیرد و هدف اصلی آن جلوگیری از گرانفروشی، احتکار و کم فروشی به خصوص در ایام پایانی سال و بازار شب عید بویژه در کالا‌های هدف، اساسی و مورد نیاز مردم است تا زمینه کاهش فشار‌های اقتصادی بر مردم فراهم شود.

صالحی با بیان اینکه بازاریان، اصناف افراد مورد وثوق و اطمینان ما هستند، تصریح کرد: بازاریان و اصناف در تمامی دوران در به ثمر رسیدن پیروزی انقلاب اسلامی؛ در دوران جنگ تحمیلی و تا به امروز نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و امیدواریم در جنگ اقتصادی پیش آمده نیز به نحو شایسته‌ای همکاری لازم را داشته باشند و نقش خود را به درستی ایفا کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس تأکید کرد: لازم است همه مسئولان تمام اهتمام و تلاش خود را در این راستا انجام دهند تا با مدیریت صحیح بازار را کنترل کنیم.

صالحی با بیان اینکه بخشی از هدف ما نظارت از سوی خود اصناف و اتحادیه‌ها است، تصریح کردکرد: تلاش می‌کنیم با تعامل و هم افزایی نهاد‌های مسئول بر تنظیم بازار و مایحتاج عمومی نظارت کرده تا مردم کمتر دچار مشکل شوند و در کل هدف دستگاه قضائی نظارت و پشتیبانی مسئولین بر فرایند بازار است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما