کدخبر : 159760
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت

مخالف استانی شدن انتخابات مجلس هستم/ مردم شهرهاي كوچك و روستاها متضرر می‌شوند

جنوب پرس: الماسی با اشاره به موضوع استانی شدن انتخابات مجلس گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی مخالف هستم.

مخالف استانی شدن انتخابات مجلس هستم/ مردم شهرهاي كوچك و روستاها متضرر می‌شوند

سکینه الماسی در گفتگو با خبرگزاری  جنوب پرس ، از شهرستان جم با اشاره به موضوع استانی شدن انتخابات مجلس اظهار داشت: با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی مخالف هستم.
نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی درباره علت مخالفت خود با این طرح گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس مردم شهرهای کوچک و مناطق روستایی متضرر خواهند شد، همچنین احتمال اینکه مشارکت مردم در انتخابات کمتر شود نیز وجود دارد.
وی افزود: شایسته سالاری در سایه قرار می‌گیرد و عضو حزب یا گروه سیاسی بودن قوت خواهد گرفت که این عامل باعث می شود نمایندگان مستقل و افرادی که گرایش سیاسی ندارند و صرفا نماینده اقشار مختلف مردم هستند نتوانند از مردم رای بگیرند.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی رزو گذشته پارلمان، ماده ۳ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

براساس این ماده، یک ماده به شرح ذیل به عنوان ماده ۷ مکرر ۱ به قانون الحاق می‌شود. ماده ۷ مکرر ۱ حوزه انتخابیه در انتخابات مجلس شورای اسلامی محدوده جغرافیایی هر استان است. هر یک از استان‌ها به عنوان حوزه انتخابیه اصلی و حوزه‌های انتخابیه موجود در آن استان موضوع قانون تعیین محدوده حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مصوب ۱۳۶۶.۱.۳۰ با اصلاحات و الحاقات بعدی حوزه انتخابیه فرعی محسوب می‌شود و مناطق تابع حوزه انتخابیه موجود به عنوان حوزه انتخابیه تابعه فرعی شناخته می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما