کدخبر : 159689
یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

صدور ۱۵۷۲ پروانه استاندارد برای واحدهای تولیدی فارس

جنوب پرس: شیراز- مدیرکل استاندارد فارس گفت: در سال جاری یک هزارو ۵۷۲ پروانه معتبر استاندارد برای واحدهای تولیدی استان صادر شده است.
صدور ۱۵۷۲ پروانه استاندارد برای واحدهای تولیدی فارس

به گزارش جنوب پرس ، مرتضی رهنما ظهر یکشنبه در سومین جلسه شورای استاندارد استان فارس با اشاره به صدور یک هزار و ۵۷۲ پروانه استاندارد برای واحدهای تولیدی افزود: ۱۵ درصد از پروانه‌های صادر شده به صورت تشویقی بوده است.

رهنما با اشاره به اینکه این تعداد پروانه برای هزار و۳۰۰ واحد تولیدی صادر شده، اظهار داشت: این پروانه برای ۳ هزارو۵۷۲ فرآورده که ۸۵ درصد آنها مشمول استاندارد اجاری است صادر شده است.

وی بیان کرد: در سال جاری حدود ۴۵۰ مورد پیشنهاد تدوین داده شده که بیش از ۵۰ درصد آن به تصویب کمیته ملی خواهد رسید.

رهنما در خصوص بازنگری استانداردهای ملی که بیش از ۵ سال از عمر آنها گذشته است، بیان کرد: در استان ۱۳۲ مورد در بازنگری انجام شده است.

او با بیان اینکه در سال‌های اخیر حوادث موجود در شهربازی‌ها مشکل ساز بوده است، گفت: در سال جاری هزار و ۲۳۹ مورد بازرسی از تجهیزات شهربازی و تجهیزات زمین بازی انجام شده که ۲۶۶ مورد آن پلمپ شده است.

مدیرکل استاندارد فارس در خصوص استاندار سازی مصالح ساختمانی این چنین گفت: بیشترین مصوبات شورای فنی استان در خصوص استانداردسازی مصالح ساختمانی است که بالاترین آمار واحدهای تولیدی در استان مصالح ساختمانی است، که این شورا به صورت هدفمند این طرح را پیگیری می‌کند.

رهنما ادامه داد: مشکل استانداردسازی محصولات دانش بینان حل شده، شرکت پارک علم و فناوری محصولات خود را معرفی می‌کنند یا خود اظهاری انجام شود و در کمترین زمان ممکن گواهی انطباق محصول دانش بنیان صادر می‌شود.

وی اظهار داشت: اگر واحد تولیدی در یک سال هیچ‌گونه مردودی نداشته باشد، این واحد تولیدی تا زمانی که نمونه شکایتی یا مردودی نداشته باشد از پرداخت هزینه نمونه برداری معاف است.

او بیان کرد: اگر واحد تولیدی نمونه استانی شود تا یکسل از پرداخت هزینه‌های آزمون و نمونه برداری معاف است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما