کدخبر : 159595
جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

تقوا و پاکدستی ملاک انتخاب افراد در دستگاه‌های نظارتی باشد

جنوب پرس: امام جمعه بندرعباس گفت: باید ملاک در انتخاب افرادی که می خواهند در واحدها و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی فعالیت کنند تقوا و پاکدستی باشد.

 تقوا و پاکدستی ملاک انتخاب افراد در دستگاه‌های نظارتی باشد

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به بیانیه مهم رهبری موسوم به گام دوم، استفاده از نیروهای خداترس و مومن در دستگاه‌های نظارتی را گامی در جهت مقابله با فساد عنوان کرد و اظهار داشت: باید در این دستگاه‌ها از افراد با تقوا که پاکدست و پاکدامن و چشم پاک هستند استفاده شود تا بتوان با ظلم و تبعیض و فساد مقابله کرد.

وی افزود: این افراد باید به گونه ای انتخاب شوند که با بسته‌های مختلف فریب مال دنیا را نخورند و با دیدن زنان دست و پایشان را گم نکنند و به وظایف خود بپردازند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: فساد و عدالت لازم و ملزوم هم هستند و جایی که عدالت باشد فساد نخواهد بود.

وی ادامه داد: فساد تنها فساد مالی نیست و در همه حوزه‌ها از جمله اقتصادی، اخلاقی و سیاسی دیده می‌شود که اگر جلوی این غده گرفته نشود جامعه را در بر می‌گیرد و همانند زلزله همه چیز را ویران می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان این مطلب که فساد زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و آثار به مراتب مخرب‌تری در صورت وجود در پی خواهد داشت، افزود: برخی از افراد برای کسب مال و منال دنیوی و به دست آوردن جایگاه و منصب، حاضر هستند با آبروی دیگران بازی کنند و دست به هرکار غیراخلاقی می‌زنند.

آیت الله نعیم آبادی در بخش دیگری از خطبه به ایام پایانی سال و عید نوروز اشاره کرد و گفت: هر یک از افراد جامعه که توانایی کمک به نیازمندان را دارد در این ایام نزدیک به عید با اهدا کمک‌های خود آنان را در شادی خود سهیم سازد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به بیان ویژگی خوارج اشاره کرد و گفت: این افراد در زمان پیامبر نیز حضور داشتند و حتی پیامبر اسلام(ص) را به ترس از خداوند و تقوا دعوت می‌کردند و پیامبر نیز نسبت به خطرات این جریان انحرافی هشدار داده بودند.

امام جمعه بندرعباس افزود: این خوارج در آن زمان حتی امیرمومنان(ع) را هم به واسطه تفاسیر نادرست از قرآن به شهادت رساندند و امروز نیز در قالب وهابیت و گروهک‌هایی نظیر داعش و طالبان بروز کرده‌اند و با همان تفاسیر غلط آیاتی که مرتبط با مشرکان است را به مسلمانان نسبت می‌دهند و گاها حمام خون به راه می‌اندازند.

امام جمعه بندرعباس گفت: این تفکر و جریان از آن زمان وجود داشته و در حال حاضر نیز وجود دارد و از بین رفتنی نیست تنها می‌توان آن را کنترل کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما