کدخبر : 159591
جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

۶۵ درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد از بیمه سلامت خدمات می‌گیرند

جنوب پرس: مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 65 درصد از جمعیت استان زیر پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.

65 درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد از بیمه سلامت خدمات می‌گیرند

به گزارش جنوب پرس ، از کهگیلویه،غلامرضا کاظمی امروز در جمع خبرنگاران از پوشش ۶۵ درصدی بیمه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار داشت: از جمعیت ۷۵۰ هزار نفری استان ۵۱۹ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت است.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی مصوب شد که رسالت اصلی بیمه سلامت حمایت از درمان باشد و این مهم ابتدا با صندوق کارکنان دولت شروع شد و پس از آن صندوق‌های اقشار، ایرانیان، روستاییان و همگانی آن اضافه شد.

کاظمی افراد زیر پوشش بیمه سلامت را شامل ٣٤٠هزار نفر بیمه صندوق روستایی، ٩٦هزار نفر در صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار ۳۴ هزار نفر، سلامت همگانی ۴۷ هزار نفر ،ایرانیان ۱۲۰۰ نفر و بیماران خاص قریب به۱۰۰۰ نفر برشمرد.

وی،افزود: اداره کل برای خرید خدمت با ۹۵ درصد از مراکز درمانی استان قرارداد دارد،همچنین ۷۹۰ مؤسسه مستقل و غیر مستقل فعالیت دارد و با تدابیر اتخاذ شده همه خدمات مرتبط با بیماران خاص در بخش‌های دولتی رایگان است، داروی بیماران تالاسمی، هموفیلی و دیالیزی به صورت رایگان و داروی بیماران ام‌اس و پیوند کلیه هم بین ۹۰ تا ۹۵ درصد رایگان ارائه می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه در سال ۹۶ هیچ گونه بدهی به مؤسسات نداریم، گفت:در سال ۹۷ در بخش دولتی،دانشگاهی تا پایان شهریور ماه قطعی پرداخت شده و مهر و آبان نیز ۷۰ درصد آن بصورت علی‌الحساب پرداخت شده است.

کاظمی،با اشاره به اینکه بیمه سلامت استان در پرداخت دیون جلوتر از تعهد خود است،افزود:بدهی بخش خصوصی مربوط به داروخانه‌ها تا مهر ماه ۷۰ درصد و پارا کلینیک‌ها نیز تا شهریور ماه پرداخت قطعی شده است و مهر ماه ٧٠درصد پرداخت شده است.

کاظمی مهمترین اهداف بیمه سلامت را عدالت محوری، ارتقاء سطح کیفیت در خدمات سلامت، رفع همپوشانی، به حداقل رساندن هزینه ها از جیب مردم،حفاظت مالی و دسترسی عادلانه عنوان کرد.

وی ادامه داد: بیمه سلامت استان متشکل از پنج اداره در سطح شهرستان‌ها است که ساختمان سه اداره در بویراحمد،گچساران و بهمئی ملکی و  کهگیلویه و دنا به صورت استیجاری است که با همکاری فرماندار کهگیلویه و شهردار دهدشت زمین مورد نیاز فراهم شده و عملیات اجرایی احداث ساختمان در انتظار تأمین اعتبار است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما