کدخبر : 159549
پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

تلاش شهرداری بندرعباس برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق دنیا

جنوب پرس: شهردار بندرعباس از تلاش برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق دنیا که از سوی یونسکو مشخص می‌شوند، خبر داد.

 تلاش شهرداری بندرعباس برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق دنیا

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، عباس امینی‌زاده بعداز ظهر امروز در نشست با مسؤولان شبکه شهرهای خلاق دنیا در ایران، اظهار داشت: از ابتدای ورود به شهرداری به دنبال ایجاد و پایه‌ریزی الگوی پایدار شهری بودیم.

وی با تاکید بر اینکه حرکت بدون هدف و اقدامات جزیره‌ای چیزی به غیر از اتلاف وقت و هزینه به دنبال ندارد، افزود: بندرعباس از وجود ظرفیت‌ها و فرصت‌های متعدد طبیعی، تاریخی، اجتماعی و غیره برخوردار است که باید از آنها استفاده کرد.

شهردار بندرعباس شاکله اصلی این شهر و شهروندان را «بازرگانی» عنوان کرد و ادامه داد: علاوه بر بومیان، اقدام دیگر از سایر بخش‌های کشور نیز در این شهر حضور دارند که نشان‌دهنده وجود خرده‌فرهنگ‌های متفاوت در یک شهر است.

امینی‌زاده بیان کرد: ما اعتقاد داریم بندرعباس نیز مانند هر کدام دیگر از شهرهای کشور،«برترین و بهترین» نیست، اما تاکید داریم که این شهر از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است.

وی با تاکید بر تلاش برای تحقق شعار«بندرعباس، شهری برای همه»، بیان کرد: باور ما، ساختن شهری برای همه است که در راستای این هدف با بهره‌گیری از نظر کارشناسان و توان اجرایی مدیران خبره، به دنبال ایجاد شهری رو به توسعه و پیشرفت هستیم.

این مقام مسؤول با اظهار اینکه اصلی‌ترین نیاز تحقق شعارها در حوزه مدیریت شهری، جلب مشارکت عمومی است، تصریح کرد: ساختن شهری برای همه نیازمند مشارکت و همراهی همه است.

امینی‌زاده با تاکید بر اینکه بندرعباس آماده پیوستن به شهرهای خلاق است، گفت: فرهنگ، هنر، شهروندان و سایر پتانسیل‌های شهر بندرعباس تحقق این مهم را دارا بوده و امیدواریم در آینده نزدیک بندرعباس نیز به جمع ۱۸۰ شهر خلاق دنیا که از سوی یونسکو انتخاب می‌شوند، اضافه شود.

وی اضافه کرد: تمایل داریم ادامه روند رو به رشد شهر بر اساس شاخص‌های مطرح شده از سوی یونسکو به عنوان شهر خلاق پیش برود.

شهردار بندرعباس افزود: بهترین ابزار برای رسیدن شهر بندرعباس به جایگاه«شهر خلاق»، گردشگری است،  چراکه وجود تنوع قابل توجه در صنایع دستی، غذاهای بومی و محلی، موسیقی، آئین‌های مذهبی و غیره در بندرعباس دارای قدمت و جایگاه قابل توجه است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما