کدخبر : 159389
چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت
مدیرعامل بیمه سلامت ایران خبر داد

آغاز نسخه‌نویسی الکترونیک در استان بوشهر

مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: با توجه به الزام قانونی نسخه نویسی الکترونیک، از امروز این پروژه در استان بوشهر آغاز می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، طاهر موهبتی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به الزام قانونی نسخه نویسی الکترونیک، از امروز این پروژه در استان بوشهر آغاز  می‌شود.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران افزود: این طرح به شکل آزمایشی به مدت دو سال در کرمان انجام شده و پس از رفع ایرادات آن، از امروز در استان بوشهر و بندر گناوه به شکل رسمی آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: قریب به ۴۳ هزار مرکز پزشکی، پاراکلینیکی و بیمارستانی با بیمه سلامت ایران قرارداد دارند، که تمامی زیرساخت های اجرای این طرح آماده و نحوه اجرای آن به مراکز طرف قرارداد اعلام شده است.

موهبتی عنوان کرد: در این مسیر، ابتدا در هر استان یک شهرستان تحت اجرای این پروژه قرار می‌گیرد و پس از آن به شکل فراگیر تمام شهرستان‌های کشور را در بر خواهد گرفت.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران بیان کرد: ثبت و نگهداری مراجعات به پزشکان، مراجع تشخیصی و داروخانه‌ها و ایجاد یک پرونده الکترونیک سلامت به بیماران کمک می‌کند که سیر درمان آنها با داشتن خلاصه‌ای از پرونده پزشکی در یک مسیر علمی قرار گیرد.

به گزارش فارس وی ادامه داد: از دیگر مزیت‌های اجرای این پروژه می‌توان به جلوگیری از مراجعات مکرر، کاهش هزینه بیماران و کاهش مصرف کاغذ به عنوان مدیریت سبز اشاره کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما