کدخبر : 158540
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

دست رد بر سینه بیمار دچار خونریزی شدید از عجایب حوزه بهداشت و درمان قشم

جنوب پرس: بیماری که با عارضه خونریزی مشهود و شدید از حلق و بینی توسط کادر درمانی بیمارستان قشم مورد پذیرش قرار نگرفته بود در راه خانه بیهوش، و تا آستانه مرگ پیش رفت.
13971124000133_Test_PhotoN
به گزارش جنوب پرس ، شهرستان قشم در جنوب استان هرمزگان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و منطقه آزاد بودن آن و همچنین بهره‌مندی از جاذبه‌های گردشگری و اقتصادی از جمله مناطق مهم و راهبردی این استان محسوب می‌شود.

شهرستانی مهم که متاسفانه با وجود اهمیت بالای آن با کمبودهای بسیاری در بخش تجهیزات و نیروی انسانی حوزه بهداشت و درمان روبه رو است.

کمبودی که در اوج سفرهای گردشگران در ایام تعطیل به این شهرستان بیشتر خودنمایی می‌کند و موجب نارضایتی و گله‌مندی مردم این منطقه می‌شود.

در یکی از این موارد، شامگاه دوشنبه ۲۲ بهمن ماه که مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که رفع محرومیت‌ها و ارائه خدمات به مردم محروم از اصلی‌ترین اهداف آن است، یک بیمار از قشر ضعیف و محروم این جامعه از سوی کادر درمانی بیمارستان قشم مورد بی‌مهری قرار گرفته و تا حالت بیهوشی پیش رفته است.

براساس اعلام شاهدان، این بیمار که چندی پیش در یزد عمل لوزه سوم انجام داده، با حال عمومی بد و با خونریزی از دهان و بینی به بیمارستان قشم مراجعه می‌کند.

به گفته شاهدان، این بیمار که به دلیل محرومیت‌ها کاملا بی‌اطلاع از حقوق خود بوده، از سوی کادر درمان مورد بی‌‌مهری واقع شده و هیچ اقدام درمانی بر روی وی صورت نگرفته است.

شاهدان بیان داشتند: کادر درمان در خصوص علت عدم پذیرش این بیمار گفته‌اند، که ما پزشک متخصص گوش و حلق و بینی نداریم و کاری برای شما نمی‌توانیم انجام دهیم و باید به بندرعباس مراجعه کنید.

ناگفته نماند که شهرستان قشم نیز همچون دیگر نقاط استان هرمزگان شب گذشته، شب سختی و طوفانی را پشت سر گذاشته و دریا کاملا طوفانی و ترددهای دریایی تعطیل شده بود.

حال باید این نکته را از کادر درمانی پرسید که در این شرایط نامناسب جوی، این بیمار چطور باید خود را به بندرعباس مرکز استان برساند.

براساس تحقیقات خبرنگار خبرگزاری فارس، این بیمار در شرایط نامساعد جوی شب گذشته، پس از عدم پذیرش از کادر بیمارستان، با حال عمومی بد به منزل مراجعه کرده که به دلیل شدت خونریزی بیهوش شده و توسط اطرافیان مجدد به بیمارستان منتقل شده است.

کادر درمان اورژانس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم برای بار دوم زمانی که با اعتراض شدید همراهان بیمار مواجه شدند، وی را پذیرش کرده و اقدامات درمانی اولیه را که باید همان ابتدای مراجعه بیمار انجام می‌دادند، انجام داده و بیمار را تا صبح بستری کرده و صبح به بندرعباس اعزام کردند.

این بی‌تعهدی و بی‌مهری موجب اعتراض بسیاری از همراهان بیماران در اورژانس شده و حتی نیروی انتظامی نیز جهت بررسی موضوع در محل حاضر شده است.

حال نکته مهم این است که چرا نباید اقدامات درمانی لازم در همان ابتدای کار بر روی بیمار صورت گیرد؟

 آیا در صورت نبود امکانات و پزشک متخصص نمی‌توان برخی اقدامات اولیه لازم را انجام داد؟

براساس گزارش فارس به نظر می‌رسد که این بی‌مهری و کم‌توجهی به حال بیماران به ویژه بیمارانی که از حق و حقوق واقعی خود بی‌خبر هستند، جدای از نبود وجدان‌ کاری و انسانی لازم، به دلیل نبود نظارت‌های لازم و کافی از سوی شبکه بهداشت و درمان است.

ضرورت دارد دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به صورت جدی در این حوزه وارد شده و تحقیق لازم را جهت صحت و سقم این موضوع که موجب رنجش مردم ولایی و همیشه در صحنه قشم شده، انجام دهد و برخورد لازم را با افراد خاطی انجام داده، تا دیگر شاهد تکرار این بی‌مهری‌ها نباشیم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما