کدخبر : 158404
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

‎ برف کوهشاه احمدی را سفیدپوش کرد

جنوب پرس: بارش برف در بیست و دومین روز از بهمن ۹۷ بخش زیادی از کوه های منطقه کوهشاه احمدی را سفید پوش کرد.

 ‎ برف کوهشاه احمدی را سفیدپوش کرد

به گزارش جنوب پرس ، از حاجی‌آباد، با ورود سامانه بارشی به جنوب کشور از جمله استان هرمزگان، مناطق کوهستانی شهرستان حاجی‌آباد رخت سفید بر تن کردند.

‎بارش باران از صبح یکشنبه در هرمزگان آغاز شد و نواحی وسیعی از استان را پوشش داد و حجم عظیمی از آب‌ها را به پشت سدهای هرمزگان روانه کرد.

‎این بارندگی ها در مناطق کوهستانی شهرستان حاجی آباد به شکل برف ظاهر و موجب شد قسمت عمده ای از کوه های مرتفع کوهشاه احمدی بار دیگر زیبایی خود را به رخ بکشند.

‎حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در گفت وگو با خبرنگار فارس در حاجی آباد، ضمن تائید بارش برف در مناطق کوهستانی کوهشاه احمدی گفت: این بارش‌ها در ارتفاعات روستای باغ چنار و بخشی از کوهشاه جنوبی و بر روی قله کوه بند در حوالی روستای احمد آباد رخ داده و موجی از خوشحالی را در میان مردم به دنبال داشته است.

‎وی افزود: طی دو روز اخیر در شهرستان حاجی آباد ۲۰ میلیمتر بارندگی شاهد بوده ایم و انتظار می‌رود مطابق پیش بینی سازمان هواشناسی این میزان افرایش یابد.

‎کوهشاه احمدی شمالی ترین نقطه هرمزگان و از توابع شهرستان حاجی آباد است که اغلب زمستان‌های سردی در آن نواحی با دماهای زیر صفر مشاهده می‌شود و بارندگی‌ها در  مناطق کوهستانی غالبا به شکل برف خودنمایی می‌کنند.

‎این منطقه بکر با دارا بودن آب و هوای مطبوع و خاص و جاذبه‌های طبیعی پتانسیل جذب گردشگر و مسافر را در فصول مختلف سال داراست اما عدم وجود زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله راه‌های دسترسی مناسب موجب شده آنچنان که باید کوهشاه احمدی شناخته نشود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما