کدخبر : 158363
یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

تقاطع غیرهمسطح ولایت در اهواز افتتاح شد

جنوب پرس: صبح امروز آیین افتتاحیه پروژه بلوار شهیدان خادم سیدالشهدا و پل ولایت در شرق اهواز و در قرارگاه کربلا برگزار شد.

تقاطع غیرهمسطح ولایت در اهواز افتتاح شد

به گزارش جنوب پرس ، صبح امروز آیین افتتاحیه پروژه بلوار شهیدان خادم سیدالشهدا و پل ولایت در شرق اهواز و در قرارگاه کربلا برگزار شد.

در این مراسم سردار احمد خادم سیدالشهدا، فرمانده قرارگاه کربلا ضمن اشاره به کاربردی بودن این پروژه، اظهار کرد: با افتتاح این پل و بهره‌برداری از این پروژه، کیلومترها از مسیر مردم کم شده و در وقت و سوخت صرفه جویی می‌شود که ارزش این پروژه را نشان می‌دهد.

وی افزود: جا دارد از همه دست اندرکاران این پروژه تشکر کنم و جالب است بگویم کسب مجوز عبور این جاده از میان پادگان گلف توسط سرلشگر باقری به دفتر مقام معظم رهبری نیز رفت و حتی به امضای ایشان رسید و این حاکی از حساسیت این پروژه بود.

فرمانده قرارگاه کربلا گفت: چیزی حدود ۶۳۰ هزار متر مکعب سنگ از کوه شکافته شد تا بتوانیم این مسیر را ایجاد کنیم و در این امر همه مسؤولان همکاری کردند که باید بگویم اگر همکاری و اتحاد مسؤولان باشد کارهای بزرگی می‌توان کرد.

وی ادامه داد: در این پروژه حدود ۱۳۵ تن آهن به کار رفت، طول جاده آن ۱۲۰۰ متر و عرض آن با پیاده‌روها به ۴۰ متر می‌رسد.

گفتنی است تقاطع غیرهمسطح ولایت مزایایی از جمله کاهش بار ترافیکی از بلوار فنی حرفه‌ای به میزان ۷۰۰ وسیله نقلیه در ساعت، کاهش زمان در سفر شهروندان به میزان ۲۸۰ هزار ساعت در سال، کاهش میزان سوخت به میزان ۱ و ۴ دهم میلیون لیتر در سال دارد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما