فاطمیون قشم در ماتم دخت نبی گرد هم آمدند

کدخبر : 158318
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
همزمان با سوم جمادی‌الثانی تجمع بزرگ فاطمی در قشم برگزار و محبین اهل بیت علیهم السلام در ماتم دخت نبی مکرم اسلام به سوگواری پرداختند.

 فاطمیون قشم در ماتم دخت نبی گرد هم آمدند

به گزارش جنوب پرس [1] ، از قشم، همزمان با سوم جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) محبین اهل بیت علیهم السلام جزیره قشم در ماتم دخت نبی مکرم اسلام، تجمع بزرگ فاطمی تشکیل دادند.

این تجمع همه ساله با حضور گستره مردم خداجوی جزیره قشم در صحن امام زاده سید مظفر این شهرستان و حرکت به سمت مسجد امام حسین علیه السلام برگزار می‌شود.

مداحان اهل بیت در این مسیر یک کیلومتری به نوحه‌سرایی می‌پردازند. مردان، کوچه‌های ماتم تشکیل داده هم‌نوا با نوای مداحان، برسینه می‌زنند و بانوان فاطمی، خردسالان و سالمندان نیز در این مسیر، دستجات عزاداری را همراهی می‌کنند.

سیل جمعیت با رسیدن به مسجد امام حسین(ع) در قالب حلقه‌های دایره‌ای شکلِ عزای محلی صف آرایی می‌کنند؛ مداحان در مرکز آن قرار گرفته و آئین سنتی عزای محلی قشمی‌ها تا اذان ظهر اجرا می‌شود.

عزاداران فاطمی در پایان مهیای اقامه نماز جماعت در اول وقت شرعی می‌شوند و پس از آن، علمای دینی به ایراد سخنرانی پرداخته و با نوحه‌سرایی مرثیه‌خوانان بر مصائب دخت نبی مکرم اسلام اشک ماتم می‌ریزند.

حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم سخنران این مراسم با اشاره به شان نزول سوره کوثر بر اساس منابع معتبر اهل سنت، اظهار داشت: نزول این سوره در هنگامی که خاتم الانبیا(ع) را بواسطه نداشتن فرزند پسر مسخره می‌شد نشان می‌دهد که واژه «کوثر» معنای جز حضرت فاطمه زهرا(س) به‌عنوان خیر کثیر نمی‌تواند داشته باشد.

وی فرزندان حضرت فاطمه(س) را هادیان بشریت دانست و افزود: مهدی موعود(عج) نیز یکی از فرزندان آن حضرت است که با ظهورش اسلام ناب محمدی بر جهان حکم فرما می‌شود.

سخنران تجمع بزرگ فاطمی در قشم تصریح کرد: با وجود قتل عام سادات در طول تاریخ همچنان این خیر کثیر فاطمی وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین تارم اضافه کرد: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و هادی امروز نظام اسلامی نیز از نسل فاطمه‌زهرا(س) به عنوان خیر کثیر هستند.

منبع:فارس


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.