کدخبر : 158316
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

جوانان هرمزگانى قادرند در ووشو جهانى شوند/ ووشو در كشور ما بيگانه نيست

جنوب پرس: نماينده ولى فقيه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در جمع ووشوكاران با بيان اينكه مقتدرانه و با یاد خدا در ميادين حاضر شويد، تصريح كرد: جوانان هرمزگانى مى‌توانند در ووشو جهانی شوند.

جوانان هرمزگانى قادرند در ووشو جهانى شوند/ ووشو در كشور ما بيگانه نيست

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلى نعیم‌آبادى بعداز ظهر امروز در جمع اعضاء و ورزشکاران هیأت ووشوی هرمزگان ضمن تسلیت به‌مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: ما بر این باوریم که انسان هرچه بخواهد همان مى‌شود و خواستن، توانستن است و اگر بخواهید، قطعأ مى‌توانید در رقابت‌هاى کشورى پیش رو قهرمان شوید و به تیم ملى راه یابید.

وى در خصوص ارتقاء و حفظ روحیات معنوى در زمان مسابقات، افزود: بحث پیروزى خواستن و نخواستن است و اگر بخواهید برنده شوید، قطع به یقین پیروز مى‌شوید و اگر تردید داشته باشید کار سخت خواهد شد.البته در مسابقات با توکل به خدا و با وضو وارد میدان شدن موجبات پیروزی و غلبه بر حریفان را براى شما فراهم مى‌کند.

نماینده ولى فقیه در هرمزگان با بیان اینکه ووشو در کشور ما یک ورزش بیگانه نیست و خیلى هماهنگ و نزدیک با ورزش‌هاى ایرانى است، بیان کرد: درست است خواستگاه این ورزش کشور چین است اما کشور ما نه در بخش نمایشى و استفاده از سلاح‌هایى مانند چوب و شمشیر بیگانه است و نه در بخش مبارزه چراکه این بخش داراى فنون درگیرى و کشتى است و کشتى هم جزو ورزش‌هاى باستانى ما محسوب مى‌شود و استفاده از چوب و نیزه نیز از دوران قدیم مورد استفاده ایرانى‌ها بوده است.

آیت‌الله نعیم‌آبادى یادآور شد: همانگونه که مطلع هستم، هرمزگان در ورزش ووشو داراى جایگاه خوبى در سطح کشور است و به روزهاى اوج این ورزش در دنیا خوشبینم چراکه این رشته مهیج و زیبا جایگاه خوبى در میان جوانان پیدا کرده است.

وى عنوان داشت: خبرهاى خوبى از پیشرفت ووشوى ایران شنیده مى‌شود که این موضوع نشان از برنامه‌ریزى دقیق مسؤولان و علاقمندى بى‌حد و وصف جوانان به این ورزش است.

امام جمعه بندرعباس در پایان خاطرنشان ساخت: امیدوارم خبرهاى خوبى از اصفهان به من برسد و شاهد درخشش ووشوکاران هرمزگان در رقابت‌هاى انتخابى تیم ملى باشم.

گفتنی است، پیش از سخنان آیت‌الله نعیم‌آبادى نماینده ولى فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس، عبدالوهاب قاضى عضو هیأت رئیسه هیأت ووشوى هرمزگان و علیرضا بهرمن رئیس هیأت ووشوی استان در سخنانى به جایگاه ووشوى هرمزگان در کشور و پیشرفت ووشوى ایران در دنیا اشاره و گزارشی از فعالیت‌های این هیات ارائه کردند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما