کدخبر : 158289
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

مراسم شب شعر فجر کوثر در دوراهک برگزار شد

جنوب پرس: بوشهر - در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین ایام فاطمیه (س)، شب شعر فجر کوثر در دبیرستان دخترانه حضرت زینب شهر دوراهک برگزار شد.

مراسم شب شعر فجر کوثر در دوراهک برگزار شد

به گزارش جنوب پرس ، در این محفل معنوی تعدادی از شاعران شهرستان به قرائت اشعار خود در خصوص سالگرد انقلاب و همچنین فضایل و مناقب حضرت زهرای مرضیه (س) پرداختند.

امام جمعه دیر در این آئین ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت:در سالروز چهلمین سال پیروزی انقلاب با حضور چشمگیر خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن پوزه دشمن را به خاک می‌مالیم.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی ایمان مردم و اعتقاد به وعده های الهی، پایبندی به ارزش اسلامی و اعتقاد به آیات قران را از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت:انقلاب اسلامی ایران با الهام از امام حسین و عاشورای حسینی در سال ۵۷ به پیروزی رسید و این انقلاب به برکت نام حضرت فاطمه (س) و فرزندان فاطمه پابرجا است.

وی با بیان اینکه امام خمینی ره تحولی بزرگ در فرهنگ جامعه ایجاد کرد افزود: انقلاب ما قبل از آنکه سیاسی  و اجتماعی باشد یک انقلاب فرهنگی بود و تحول روحی و روانی مردم  باعث شد ضد ارزش‌ها را کنار بگذارند و به ارزشها بها دهند.

حسینی ترویج فرهنگ فاطمی را با استفاده از هنر شعر خوانی و اشاعه آن در جامعه لازم و ضروری برشمرد و تصریح کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی این هنرمندان بودند که با هنر خود رشادت مردم و جوانان را به تصویر کشیدند و اکنون آن حماسه ها برای ما ماندگار شده است.

امام جمعه دیر بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی برای ملت ایران را خودباوری برشمرد و گفت:امام راحل خودباوری را به ملت ایران ارمغان داد و امروز پس از ۴۰ سال ایران اسلامی با استقلال کامل و ظلم ستیزی در برابر حاکمان جور ایستاده است.

حسینی عامل مظلومیت حضرت زهرا (س) را بی بصیرتی مردم زمانه خود برشمرد و  اظهار داشت: ادمهای ترسو و بی بصیرت در هر زمانی برای جامعه مشکل ساز هستند با آگاهی بخشی در جامعه باید مواظب باشیم که دشمن از انسانهای بی بصیرت استفاده های ابزاری نکند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیر نیز در این مراسم گفت:دهه فجر فرصتی بی نظیر است که هنرمندان می توانند هنر خود را با آرمان های امام (ره) و مقام معظم رهبری گره بزنند و یقینا رسالت هنرمندان در تداوم و استمرار هنر انقلاب اسلامی بس خطیر و سنگین است.

احمد عبدالله زاده با بیان اینکه شهرستان دیر ظرفیت های مطلوبی در حوزه شعر دارد و دیاری شاعر پرور محسوب می شود اظهار داشت: هدف از برگزاری این شب شعر، گسترش فرهنگ اهل بیت بویژه آشنایی با سیده زنان عالم حضرت زهرا (س) و توفیقات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی است.

در این مراسم شب شعر  که به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد هنرمندان و شاعران اشعار  خود را متناسب با دهه فجر و مظلومیت حضرت زهرا (س) قرائت کردند.

منبع:مهر
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما