کدخبر : 158276
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

تجمع بزرگ فاطمیون در امامزاده سیدمظفر (ع)بندرعباس

جنوب پرس: همزمان با سالروز شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا ( س)، تجمع بزرگ فاطمیون در حرم مطهر امامزاده سید مظفر(ع) بندرعباس درحال برگزاری است.
13971120000146_Test_PhotoN

به گزارش جنوب پرس ، در این مراسم که پیش از ظهر امروز برگزار شد، ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با لباس‌های سیاه و به‌صورت دستجات سینه‌زنی از مناطق مختلف شهر وارد حرم مطهر امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس شدند و به عزاداری پرداختند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر شهیدی، سخنران این مراسم  در این آئین عزاداری افزود: حضور مردان و زنان در مراسم شهادت حصرت زهرا(س) نشان می‌دهد که آنها در مسیر آن حضرت گام برمی‌دارند و ادامه‌دهنده راه حضرت زهرا(س) هستند.

ناصر شهیدی تصریح کرد: حضرت زهرا (س) اطاعت محض از ولی زمانش حضرت علی (ع) داشتند و این مهم می‌تواند الگویی برای همگان باشد.

وی اظهارداشت داشت: اگر کسی به شما خدمتی کرد، از او بایستی تشکر کرد که این تشکر به نوع خدمت بستگی دارد‌. روایت داریم از معصوم (ع) که شخصی که در دنیا بیشترین خدمت کرده است، خدمت پیغمبر(ص) به مردم بود که بایستی از آن حضرت تشکر کنیم. پیامبر(ص)هم فرمود که اگر می‌خواهید از من تشکر کنید، از فرزندان من تشکر کنید.

شهیدی نیز به ذکر مصیبت شهادت حضرت زهرای مرضیه (س) پرداخت.

به گزارش فارس گفتنی است، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز در سوگ شهادت حضرت زهرا(س) به مداحی پرداختند و عزاداران نیز در عزای شهادت صدیقه طاهره برسروسینه زدند و اشک ماتم ریختند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما