کدخبر : 158267
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

عزادار شدن دروازه ورود تشیع در سوگ حضرت مادر

جنوب پرس: امروز همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) استان خوزستان سیاه‌پوش و عزادار شد.
عزادار شدن دروازه ورود تشیع در سوگ حضرت مادر

به گزارش جنوب پرس ، امروز همزمان با روز شهادت مظهر همه خوبی‌ها و سیده‌ النساء العالمین حضرت صدیقه طاهره(س)، استان خوزستان دروازه ورود تشیع به ایران سیاه‌پوش و عزادار شد.

مراسم سوگواری و عزاداری به مناسبت شهادت حضرت زهرا مرضیه(س) از شب‌های گذشته در شهرهای مختلف استان خوزستان از جمله اهواز، دزفول، شادگان، آبادان، خرمشهر، اندیمشک، بندر امام، بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، باغملک، ویس، آغاجاری، رامشیر و… برپا شد.

صبح امروز دسته‌جات مختلف در سطح شهرهای خوزستان با حرکت در سطح شهر و خیابان‌ها با آئین ویژه و محلی خود در سوگ شهادت غریبانه مادر سادات به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.

توزیع نذورات و برکات اهل‌بیت عصمت و طهارت، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، برپایی دسته‌جات عزاداری، زنجیرزنی و… از جمله برنامه‌های انجام شده به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در شهرهای مختلف استان خوزستان است.

محبان و شیعیان اهل‌بیت عصمت و طهارت در خوزستان با حضور در مساجد، حسینیه‌ها، مهدیه‌ها، هیئات مذهبی و مراکز دینی در سوگ مادر مهربانی‌ها به عزاداری و سوگواری پرداخته و اشک حزن و ماتم از دیدگان جاری کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم و آئین سوگواری و عزاداری به مناسبت حضرت فاطمه زهرا(س) تا پایان امشب در سطح استان خوزستان ادامه خواهد داشت.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما