کدخبر : 158175
پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

حقوق بازنشستگان سال ۹۰ به بعد افزایش می یابد

جنوب پرس: مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر با بیان اینکه 15 هزار و 150 نفر بازنشسته در استان تحت پوشش این صندوق قرار دارند گفت: خدماتی جدیدی از جمله افزایش سقف بیمه تکمیلی، پرداخت تسهیلات ضروری بدون کارمزد و افزایش حقوق بازنشستگان سال 90 به بعد ارائه خواهد شد.
13971117000206_Test_PhotoN
به گزارش جنوب پرس ، داریوش کشتکار امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بوشهر به خبرنگاران گفت: صندوق بازنشستگی کشوری در ابتدای انقلاب اسلامی، ۴۵۶ نفر بازنشسته استان بوشهر را زیرپوشش خود قرار داد و هم اکنون در سال ۹۷ این صندوق ۱۵ هزار ۱۵۰ نفر بازنشسته را تحت پوشش خود دارد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان با اشاره به مصوبه هیات وزیران در خصوص میزان پاداش آخر سال(عیدی) کارکنان و بازنشستگان، اظهار داشت: بر این اساس مبلغ یک میلیون تومان به عنوان عیدی تعیین شده که صندوق بازنشستگی تلاش خواهد کرد این رقم را تا پایان بهمن ماه همراه با حقوق، به بازنشستگان تحت پوشش پرداخت  نماید.
کشتکار بیان کرد: براساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری به زودی و پس از انجام مقدمات اداری احکام بازنشستگان سالهای ۹۰ به بعد دانشگاه علوم پزشکی اصلاح و حقوق آنان افزایش خواهد یافت.

مدیرصندوق بازنشستگی کشوری  استان در ادامه افزود: آن دسته از  شاغلین دستگاههای اجرایی مشترک این صندوق که در طول برنامه پنجم توسعه دارای مرخصی بدون حقوق بوده اند تا پایان سال جاری فرصت دارند به مدیریت بازنشستگی صندوق  استان مراجعه و جهت احتساب آن جزو سنوات قابل قبول برای بازنشستگی اقدام نمایند.

پرداخت مرحله دوم تسهیلات ضروری به بازنشستگان از اول فروردین

کشتکار با اشاره به آغاز ثبت نام اینترنتی مرحله دوم وام ضروری پنج میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد از اول بهمن ماه، تصریح کرد:  برای مرحله دوم که  ثبت نام آن تا پایان بهمن ادامه دارد پیش بینی می‌شود در صورت ثبت نام  و دارا بودن شرایط حدود دو هزار نفراز بازنشستگان استان از تسهیلات فوق بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه در مرحله اول ثبت نام امسال ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به دو هزار و ۴۰۰ نفر اختصاص یافت، افزود: تسهیلات مرحله دوم از فروردین تا شهریورماه ۹۸ براساس نوبت‌بندی و اولویت‌ها پرداخت خواهد شد.

کشتکار یادآور شد: پرداخت وام ضروری به بازنشستگان، پس از انقلاب اسلامی و از سال ۱۳۷۷ اجرایی شده و تاکنون بیش از  هشت هزار و ۴۰۰ فقره وام ضروری به ارزش ۳۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

مدیرصندوق بازنشستگی کشوری  استان در خصوص سفرهای بازنشستگان نیز گفت:  صندوق بازنشستگی کشوری بر اساس سیاستهای وزارت متبوع با توجه جدی به رفاه و فراغت بازنشستگان عزیز و در قالب طرح در خانه نمانیم، تسهیلاتی را برای سفرهای  بازنشستگان  در نظر گرفته است که می‌توانند با کمک هزینه ۷۴۰ هزار تومان برای یک بازنشسته و یک همراه، از این تورهای ساحتی و زیارتی استفاده کنند.

کشتکار ادامه داد: در این سالهای پس از انقلاب اسلامی و از سال ۱۳۸۶ تاکنون، مجموع استفاده کنندگان از تورهای صندوق بازنشستگی به بیش از ۷ هزار نفر می‌رسد.

افزایش سقف خدمات بیمه تکمیلی به ۲۰ میلیون تومان

به گزارش فارس وی در خصوص بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و با بیان اینکه بالغ ۲۵ هزار نفر از بازنشستگان به همراه افراد تحت تکفل آن ها زیرپوشش این خدمت قرار دارند، گفت: انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی درمان و نقش این قرارداد در جبران بخشی از هزینه‌های مازاد بر بیمه پایه بازنشستگان، موظفان و افراد تحت تکفل اهمیت بسیار زیادی برای ما داشته و دارد.

کشتکار تاکید کرد: سقف خدمت بیمه تکمیلی با ۳ میلیون تومان افزایش از ۱۷ میلیون تومان به ۲۰میلیون تومان افزایش یافته است؛ همچنین ۴۱۷ بازنشسته دارای بیماری‌های خاص نیز تحت پوشش هستند که در صورت پر شدن سقف تهدات مجددا و مازاد بر سقف به آنان پرداخت خواهد شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما