کدخبر : 158167
پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

چرایی عدم اکران فیلم قصرشیرین در یاسوج/دهبانی‌پور: قدردان میرکریمی هستیم

جنوب پرس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قدردان میرکریمی هستیم.

چرایی عدم اکران فیلم قصرشیرین در یاسوج/دهبانی‌پور: قدردان میرکریمی هستیم

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج امسال نیز به مانند همه سال‌های گذشته در دهه فجر انقلاب اسلامی شاهد اکران فیلم‌های برگزیده جشنواره سینمایی فجر در استان کهگیلویه و بویراحمد بودیم و هنرمندان و علاقه‌مندان به سینما چند روزی را با این فیلم‌ها سر خواهند کرد.

یکی از فیلم‌های برگزیده جشنواره سینمایی فجر، قصرشیرین ساخته رضا میرکریمی است که فیلم‌برداری آن اواخر تابستان و در پاییز امسال در استان و در شهر یاسوج انجام شد.

در این بین بسیاری از مردم و برخی از هنرمندان انتظار داشتند که فیلم به دلیل ساخت آن در استان در این ایام برای سینما دوستان استان اکران شود که این گونه نشد.

در همین خصوص به سراغ رضا دهبانی‌پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رفتیم و دلیل آن را از وی جویا شدیم که دهبانی‌پور گفت: من نیز به مانند شما و هنرمندان استان دغدغه اکران فیلم را همزمان با اکران فیلم‌ها در استان داشتم که موفق به انجام آن نشدیم.

دهبانی‌پور با بیان اینکه خود کارگردان‌ها تصمیم می‌گیرند که فیلم‌ها کی و کجا به نمایش درآیند اظهار کرد: آقای میرکریمی هم خواسته که فیلم ابتدا در کلان شهرها و شهرهای بزرگ به نمایش درآید که باید به نظر ایشان احترام بگذاریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: برخی هنرمندان استان در همین خصوص به ما مراجعه کردند و چنین انتظاری داشتند که ما نیز دغدغه آن‌ها را انتقال دادیم و آن چه شنیدیم این بود که فیلم بعد از جشنواره به صورت اختصاصی در استان به نمایش درخواهد آمد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از آقای میرکریمی توقع نداشتید اجازه دهد فیلم قصرشیرین در استان اکران شود خاطرنشان کرد: آقای میرکریمی به استان ما لطف داشتند و توانستیم با فیلم قصرشیرین استان را به کشور بیشتر معرفی کنیم که این خود کاری بزرگ است.

دهبانی‌پور گفت: همین که آقای میرکریمی در فیلم خود از چندین هنرمند و چندین نفر از عوامل فیلم از این استان استفاده کردند جای قدردانی دارد و فیلم هم به صورت اختصاصی در استان به نمایش در خواهد آمد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما