کدخبر : 158116
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای ۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان گچساران به سیستم آبیاری نوین تحت فشار

جنوب پرس: مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: جهاد کشاورزی برحسب وظایف گام های موثری جهت محرومیت‌زدایی و افزایش تولیدات کشاورزی برداشته است که از جمله این خدمات می توان به اجرای 10 هزار هکتار اراضی این شهرستان به سیستم آبیاری نوین تحت فشار اشاره کرد.

اجرای 10 هزار هکتار از اراضی شهرستان گچساران به سیستم آبیاری نوین  تحت فشار

به گزارش جنوب پرس ، علی مرادی امروز  با بیان اینکه چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشت، اظهار کرد: این انقلاب تمامی معادلات جهانی را  در هم شکست و موجب بهت و حیرت جهانیان شد.

 وی با بیان اینکه قبل از انقلاب کشاورزی محدود به تعیین تکلیف و اصلاحات اراضی و تولید محصولات با تنوع کم در حد دیم کاری و در زمینه دام  هم محدود به نگهداری گاو، گوسفند و مرغ ان هم در حد خانگی بوده و چاه کشاورزی به تعدادم بسیار کم و آب آن نیز  در مالکیت دولت دولت و خوانین بوده است.

 مدیر جهاد کشاورزی گچساران ادامه داد: پس از فروپاشی رژیم طاغوت، ارکان نظام جمهوری اسلامی یکی پس از دیگری شکل گرفت و دستگاه های دولتی کار خود را جهت خدمات قابل توجهی به مردم ارائه نمودند.

 وی  اذعان کرد:  سازمان جهادکشاورزی  از جمله دستگاه‌هایی بود  که  این وزراتخانه از جمله وزارتخانه راهبردی است که وظیفه تامین محصولات استراتژیک نظیر گندم و …. را دارد که نقش بسزایی در خودکفایی کشور و حفظ استقلال ملی را دارا است.

 مرادی اذعان کرد: جهاد کشاورزی برحسب وظایف گام های موثری جهت محرومیت زدایی و افزایش تولیدات کشاورزی اعم از ( زراعی، باغی و دامی) برداشته است که از جمله این خدمات  می توان به اجرای ۱۰ هزار هکتار اراضی این شهرستان به سیستم آبیاری نوین  تحت فشار و ایجاد هشت هزار هکتار کشت مکانیزه  محصولات نظیر گندم، ذرت و کلزا  اشاره کرد.

 مدیر جهاد کشاورزی گچساران ادامه داد: همچنین تکمیل و یا شروع عملیات اجرایی طرح های عمده تامین آب و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در مناطقی نظیر امامزاده جعفر و روستاهای تابعه، باباکلان، دیل، آرودژسلیمان ، لیشتر  اشاره کرد.

 این مسوول با بیان اینکه در آینده ۹۰ درصد اراضی کشاورزی این شهرستان از دیم به آبی تبدیل خواهند شد، گفت:  با ایجاد سیستم آبیاری نوین در اراضی کشاورزی گچساران موجب ایجاد چندین  هزار نفر اشتغال زایی و افزایش چشمگیر محصولات زراعی و باغی و ۱۶  زار تن تولید محصولات دامی در سال از جمله دیگر خدمات این سازمان خواهد بود.

 مرادی به پروژه های عمران جهادکشاورزی در چهار دهه عمر پربرکت  جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود:  پس از انقلاب به  ۱۲۹  روستای گچساران برق رسانی صورت گرفته در حالی که قبل از انقلاب این آمر صفر بوده است.

 وی ادامه داد: بهسازی و جدول کشی  روستاها به متراژ چهار هزار ۷۲۰ متر،  احداث ۸۱۶ متر مربع مدرسه روستایی، احداث ۱۰ هزار و  ۹۵۰ متر مربع مسجد روستایی، احداث ۱۹ دهنه پل به متراز ۳۶۳ متر،  احداث ۸۸ طرح راه روستایی و احداث  ۲ هزار و ۲۵۵ متر مربع ساختمان اداری از دستاوردهای انقلاب در این چهل  ساله است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما