کدخبر : 158086
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت

افتتاح ۵۵ پروژه با اعتبار ۷۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حاجی‌آباد

به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی، تعداد 55 پروژه با اعتبار 76 میلیارد و 500 میلیون تومان در شهرستان حاجی‌آباد درحال افتتاح و بهره‌برداری است.

افتتاح 55 پروژه با اعتبار 76 میلیارد و 500 میلیون تومان در حاجی‌آباد

به گزارش جنوب پرس ، از حاجی‌آباد، در پنجمین روز از دهه مبارک فجر، راه روستایی «پور به کلیتوییه» از توابع بخش احمدی به طول سه کیلومتر با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان به نمایندگی از ۱۷ کیلومتر پروژه راه روستایی با اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با حضور حمید جهانگیری فرماندار حاجی‌آباد و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان افتتاح شد.

کانال آبرسانی به روستای جلالی از رودخانه جلالی نیز با حضور معاون طرح و توسعه آب منطقه ای و با هدف مدیریت بهینه منابع  آبی و بهره‌برداری حداکثری از رودخانه، تامین آب مورد نیاز باغات، ایجاد ظرفیت انتقال آب به میزان ۶۰ لیتر در ثانیه با اعتباری بالغ بر ۵۷۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

همچنین سد سنگی و ملاتی روستای جاعر از توابع بخش احمدی به نمایندگی از تعداد ۱۱ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و حجم آب‌گیری سه میلیون متر مکعب از محل صندوق توسعه ملی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

این پروژه‌های آبخیزداری با اهداف بهره ‌برداری از سیلاب‌ها، آبیاری باغات، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و کنترل سیل و رسوب افتتاح می‌شود که تحقق این امر مهم، زمینه اشتغال برای ۲۰ نفر را فراهم می‌کند.

ساختمان دهیاری پور از توابع بخش احمدی از محل اعتبارات عمرانی دهیاری با اعتبار ۴۰ میلیون تومان از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر در شهرستان حاجی آباد است که با حضور فرماندار و مسوولان دستگاه‌های اجرایی به بهره‌برداری خواهد رسید.

فاز نخست احداث نخلستان پیارم، ۲۱۷ طرح خوداشتغالی مددجویان، زیست پزشک مرکز معدنوییه به نمایندگی از پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان، آب‌شیرین‌کن به حجم ۲۵ متر مکعب از جمله پروژه‌هایی است که در روز ۱۵ بهمن ماه امسال در شهرستان حاجی آباد افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

همچنین افتتاح طرح آبیاری تحت فشار ۴۳۳ هکتار اراضی کشاورزی، افتتاح گلخانه، سردحانه و بسته‌بندی به نمایندگی از طرح‌های گلخانه‌ای،کلنگ زنی شهرک اختصاصی دولومیت، افتتاح پست هوایی ۸۳ دستگاه به نبایت از پروژه‌های برق‌رسانی، احداث دبستان شش کلاسه شهدای بانک ملی، کلنگ‌زنی گازرسانی به روستاها و افتتاح ساماندهی بافت فرسوده شهر حاجی‌آباد از جمله طرح‌های قابل افتتاح در روزهای آینده در این شهرستان است.

گفتنی است، به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی، تعداد ۵۵ پروژه با اعتبار ۷۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان حاجی‌آباد درحال افتتاح و بهره‌برداری است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما