کدخبر : 158084
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

بازی با اعداد در پروژه‌های فجر کهگیلویه/شاید قرار است معجزه شود!

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حالی از افتتاح و کلنگ‌زنی 43 طرح و اشتغالزایی 513 نفر در کهگیلویه خبر داده که این شهرستان مظلوم‌تر از همیشه در پروژه‌های دهه فجر بوده است.

بازی با اعداد در پروژه‌های فجر کهگیلویه/شاید قرار است معجزه شود!

به گزارش جنوب پرس ، از دهدشت/طیبه‌سادات سعادتی‌نیک/ پورتال ادارات و دستگاه‌های اجرایی معمولا به عنوان منبع معتبر اخبار برای رسانه‌ها و البته مردمی است که دنبال کسب اطلاعات صحیح از خدمات دولت هستند.

هر خبری روی خروجی پورتال می‌رود باید منطبق با واقعیت باشد تا ضمن جلب اعتماد مخاطب به رسانه‌هایی که اقدام به بازنشر خبر کنند اعتبار بخشد.

در خبر منتشره از درگاه اطلاع‌رسانی استانداری که رسانه‌های استان یک روز بعد بازنشر دادند اما اطلاعاتی به خورد مخاطب داده شده که نه تنها کذب بوده بلکه اجحاف در حق شهرستانی است که مسؤولان نمی‌خواهند مظلومیت آن را قبول کنند و شائبه کذب بودن سایر اطلاعات و آمار به ویژه در مورد اشتغالزایی را تقویت می‌کند.

افتتاح و کلنگ‌زنی ۴۳ طرح با اعتبار یکهزار و ۱۶۲ میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۵۱۳ نفر در کهگیلویه در حالی روی خروجی پورتال استانداری و رسانه‌ها رفته که از آغاز دهه مبارک فجر تا امروز هیچ پروژه‌ای در این شهرستان نه کلنگ‌زنی شده و نه به بهره‌برداری رسیده است.

در این خبر آورده شده که «۴۳ پروژه عمرانی و اقتصادی با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، هاشمی‌پور نماینده مردم شهرستان های چهارگانه در مجلس شورای اسلامی، نیکبخت فرماندار، مدیران استانی و مسؤولان محلی به مناسبت دهه فجر در شهرستان کهگیلویه افتتاح و کلنگ‌زنی شد.»

این در حالی است که برنامه‌های سفر استاندار و هیأت همراه به کهگیلویه با غبارروبی گلزار شهدا آغاز شد،پس از افتتاح نمایشگاه دستاوردهای انقلاب (که نه پروژه عمرانی است و نه اقتصادی) راهی سایت مسکن مهر شده و در بوستان ۴۰ نهالی این سایت ۲ نهال یکی به دست استاندار و دیگری فرماندار کاشتند،سرکشی از خانواده شهید نورالدینی و دیدار از آمیراحمد تقوی از دیگر برنامه‌های استاندار قبل از شورای اداری بود.

با وجود اعلام قبلی بازدید از جاده سوق و همچنین کلنگ‌زنی بازآفرینی شهری در بازار روز اما هیچ کدام انجام نشد.بنابراین استاندار در این سفر نه کلنگی بر زمین زد و نه روبان پروژه‌ای را قیچی کرد تنها بیلی به دست گرفت و نهالی سرو در زمین کاشت.ضمن اینکه نماینده مردم شهرستان در مجلس همراه این هیأت نبود.

افتتاح ۷۶۲ واحد مسکن مهر در بخش دیگری از این خبر دلیل دیگری بر رد صحت آن دارد چرا که هیچ واحدی از مسکن مهر نه در سفر استاندار افتتاح شد و نه قرار است طی دهه فجر افتتاح شود.

علی اصغر تارم در این باره به خبرنگار فارس گفت: از ۹۱۲ واحد مسکن مهر دهدشت ۱۵۰ واحد در سال‌های گذشته به متقاضیان واگذار شده و امسال هیچ گونه افتتاحیه‌ای در این سایت نداشتیم.

رئیس راه و شهرسازی کهگیلویه افزود: ۴۶۲ واحد مشکل انشعابات آب و برق دارند و بعید می‌دانم تا پایان دهه فجر این مشکل رفع شود.

بزرگنمایی اعداد و ارقام از قبیل تعداد پروژه‌ها و ایجاد اشتغال شاید دلخوشی مسؤولان را در پی داشته باشد اما هیچ کمکی به کهگیلویه نمی‌کند بلکه این خوشبینی کاذب مظلومیت و محرومیت این شهرستان را بیشتر می‌کند.

به گزارش جنوب پرس ، مجموع پروژه‌های کهگیلویه بر اساس لیستی که فرماندار شهرستان در اختیار رسانه‌ها قرار داد ۳۴ پروژه از جمله نصب ۲ حلقه پل در خیابان‌های شهید چمران و امیرکبیر دیشموک،احداث میدان انقلاب واحداث پارک نرگسی در این شهر بود.

اینکه استاندار کدام پنج طرح را افتتاح کرد و اشتغالزایی ۵۱۳ نفر بر چه اساسی به حساب آورده شده بیشتر از آنچه رنگ واقعیت داشته باشد شبیه یک رؤیا است؛شاید قرار است تا ۶ روز باقی مانده از دهه فجر معجزه شود!

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما