کدخبر : 158058
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت

ادامه روند حذف برخی فیلم ها/ بی نظمی مخاطبان را کلافه کرد

جنوب پرس: شیراز- با وجودی که جشنواره فیلم فجرشیراز در میان استان ها شمار مخاطبان را افزایش داده اما همچنان روند حذف برخی فیلم ها ادامه دارد و بی نظمی در اکران و مشکلات فنی مخاطبان راکلافه کرده است.

ادامه روند حذف برخی فیلم ها/ بی نظمی مخاطبان را کلافه کرد

به گزارش جنوب پرس ، هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز که به نیمه رسیده بیش از ۳۰ عنوان فیلم در مجموعه هنر شهر آفتاب به نمایش در آمده، با وجود اکران فیلم «متری شش و نیم» دقایقی پیش اعلام شد که این فیلم از فهرست اکران تالار حافظ حذف شده است.

بر این اساس، شامگاه سه شنبه پس از اکران «تختی» در ساعت ۱۸، فیلم «شبی که ماه کامل شد» ساعت ۲۱ جایگزین متری شش و نیم به کارگردانی سعید روستایی شد.

این در حالیست که فیلم متری شش و نیم در سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در تهران به اکران فوق العاده کشیده شده است.

از سویی طبق آنچه دست اندرکاران جشنواره در شیراز اعلام کردند، تاکنون فیلم های متری شش و نیم، شبی که ماه کامل شد و سرخپوست در فهرست ۱۰ فیلم منتخب از نگاه مخاطبان هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.

برخی مخاطبان جشنواره فیلم فجر در گفت و گو با خبرنگار  جنوب پرس ،  با اعلام اینکه بی نظمی در اکران فیلم ها آنان را سردرگم کرده است، از دست اندرکاران جشنواره خواستند ساز و کار دقیق تری در فهرست نمایش فیلم ها در نظر گرفته شود.

این در حالیست که معاون سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس و قائم مقام هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز  در گفت و گو با خبرنگار جنوب پرس ، جایگاه شیراز را از نظر مخاطب در میان جشنواره های استان ها مطلوب ارزیابی کرد و گفت: شیرازی ها با استقبالی که از جشنواره کردند نشان دادند همچنان به این رویداد علاقه دارند.

مهدی رنجبر با توجه به فهرست ۱۰ فیلم منتخب از نگاه مخاطبان شیرازی، عنوان کرد: تاکنون فیلم های متری شش و نیم، شبی که ماه کامل شد، سرخپوست، جاندار، پالتو شتری، ناگهان درخت، سمفونی هنم، قصرشیرین، مسخره باز و زهرمار از سوی تماشاگران شیرازی مورد توجه قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در ادامه هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، شامگاه چهارشنبه بابک حمیدیان مهمان این رویداد است، گفت: با توجه به استقبال مخاطبان شیرازی از فیلم مسخره باز، اکران ویژه ای برای این فیلم به همراه جلسه نقد و بررسی با حضور عوامل فیلم، بابک حمیدیان بازیگر و همایون غنی زاده کارگردان، چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه جاری در هنرشهر آفتاب برگزار می شود.

به گزارش جنوب پرس ، در ادامه هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه جاری فیلم های ناگهان درخت، قصرشیرین در ساعت های ۱۸ و ۲۱ تالار حافظ، سمفونی نهم، طلا، زهرمار در ساعت های ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ هنر شهر آفتاب و ماجرای نیمروز(۲) در ساعت ۲۱ پردیس گلستان شیراز به نمایش در می آید.

این در حالیست که روند اکران فیلم ها دچار بی نظمی های متوالی شده است. مخاطبان که سانس های مد نظرشان را انتخاب می کنند ناگهان با لغو اکران یا تغییر سانس مواجه می شوند و باعث شده که سردرگمی و کلافگی در میان مخاطبان این فیلم ها ایجاد شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما