کدخبر : 158012
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

اولین جشنواره فرهنگی گردشگری دینی در جزیره هرمز برگزار می شود

جنوب پرس:  بخشدار جزیره هرمز گفت: اولین جشنواره فرهنگی گردشگری دینی با حضور چند استان و شهرستان در این جزیره برگزار می شود.

اولین جشنواره فرهنگی گردشگری دینی در جزیره هرمز برگزار می شود

به گزارش جنوب پرس ، سید مجدالدین حسینی صبح سه شنبه در جلسه شورای اداری جزیره هرمز باتبریک ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیان داشت: پیروزی انقلاب اسلامی بر خواسته از اراده ملت ایران بود که مردم با لبیک به امام خمینی(ره) به آن دست یافتند. انقلاب اسلامی با هویت عدالت خواهانه و ظلم ستیز خود متعلق به همه ایرانیان و آزادیخواهان جهان است.

وی اظهارداشت: آرمان و اهداف متعالی انقلاب اسلامی فراتر از ملیت و طبقه خاص است و دایره اثر گذاری آن همه حقیقت طلبان دنیا را در برمی گیرد.

حسینی عنوان کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیمی برای ملت ایران به ارمغان آورده که باید قدردان آن باشیم و به نسل جوان انتقال دهیم.

نماینده عالی دولت در جزیره هرمز ابرازداشت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که مصادف شده با ایام شهادت بی بی دوعالم حضرت صدیقه طاهره(سلام الله علیها) برگرفته از نهضت فاطمی است که پرچم دار اسلام ناب محمدی در دوره فتنه ها است و آغازگر انقلابی شد که بیداری امت اسلامی را پس از هزاران سال همچون مشعلی فروزان با خود همراه داشت تا با قیام عاشورایی در برابر رژیم فاسد و فاسق و فاجر یزیدیان زمان بایستد و رساترین فریاد ظلم ستیزی و استکبار ستیزی را در تاریخ ماندگار کند.

حسینی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را در برهه حساس امروزی مهم خواند و اظهارداشت: مسؤولان و مدیران باید زبان گویای نظام اسلامی باشند.

بخشدار هرمزبا بیان اینکه باید از همه فرصت‌ها برای تبیین آرمان‌های انقلاب استفاده کرد، گفت: خدمات و دستاوردهای چهل ساله انقلاب به مردم بازگو شود.

نماینده سیاسی دولت در هرمز  افزود: هدف از برگزاری مراسم های گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب نباید تنها به چراغانی معابر شهری معطوف باشد بلکه باید مردم را با اهداف والای امام راحل(ره) و هدفی که ایشان از صدور انقلاب اسلامی به دنیا داشتند، آشنا کنیم.

بخشدار هرمز افزود: ملت ایران در حالی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن خواهند گرفت که در طول این مدت انواع تحریم ها، هجمه ها، توطئه های مختلف و جنگ تحمیلی را با ایستادگی و تبعیت از آرمان های امام و شهدا سرافرازانه پشت سر گذاشتند.

حسینی در ادامه با اشاره به تبلیغات گسترده در خصوص راه اندازی فستیوال آب در یکی از سواحل هرمز در شب شهادت حضرت زهرا(ع) بیان داشت: باهنجارشکنانی که در شب شهادت حضرت فاطمه (س) این فستیوال را برگزار کنند برخورد جدی می شود.

بخشدار هرمز اظهارداشت: اولین جشنواره فرهنگی گردشگری دینی با حضور چند استان و شهرستان در این جزیره برگزار می شود. این جشنواره به همراه برپایی غرفه های صنایع دستی و غذاهای بومی محلی در ۶۰ غرفه برپا می شود.

نماینده عالی دولت در جزیره هرمز خاطرنشان کرد: این جشنواره از ۲۱ بهمن ماه به مدت یک هفته در کنار ساحل تیاب بندر این جزیره دایر می شود.

بخشدار هرمز عنوان داشت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چندین پروژه عمرانی خدماتی مانند طرح زیباسازی ساحل غربی هرمز آغاز به کار طرح پسماند در جزیره با حضور نماینده عالی دولت در استان هرمزگان به اهالی شهیدپرور هرمز تقدیم می شود.

حسینی گفت: باتوجه به اینکه ماهانه قریب به ۴۰هزار گردشگر به این جزیره تردد می کند که نشان از افزایش حضور گردشگران در جزیره هرمز است.

این مقام مسئول در هرمز بیان داشت: با رایزنی های که با اداره بنادر و دریانوردی شهید حقانی و بندر چند منظوره هرمز انجام شده که از ۲۳ بهمن ماه ساعات تردد شناورهای مسافری به جزیره هرمز و بلعکس تغییر می کند.

وی گفت: ساعات تردد شناورهای مسافری از بندرعباس به جزیره هرمز از  ساعت ۶ و ۴۵دقیقه و ۹ و ۱۲ و ۱۴ و ۱۷ و ۲۱.۳۰ از جزیره هرمز به بندر حقانی ساعات ۷ و ۱۰ و ۱۳.۳۰ و ۱۵.۳۰ و ۱۹ است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما