کدخبر : 157991
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

۲۴ طرح عمران شهری و روستایی در شهرستان دیر افتتاح شد

جنوب پرس:  به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ۲۴ طرح عمران شهری و روستایی با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در شهرستان دیر به بهره‌برداری رسید.

۲۴ طرح عمران شهری و روستایی در شهرستان دیر افتتاح شد

به گزارش جنوب پرس ، فرماندار شهرستان دیر صبح سه‌شنبه در آیین بهره برداری از ۲۴ طرح عمران شهری و روستایی در شهر بردستان و روستاهای لمبدان بالایی و پایینی، گفت: خوشبختانه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات و اقدام های زیادی در بحث عمران و آبادانی شهرها و روستاها انجام گرفته است  و این خدمات در این دولت نیز با شدت بیشتر ادامه دارد.

کریم علی حسنی با تاکید بر اینکه عمران و آبادانی و رشد و توسعه هرچه بیشتر شهرها و روستاهای این شهرستان با همدلی و مشارکت همه جانبه مردم امکان پذیر است افزود: با تلاش شهردار و حمایت شورای اسلامی  چهره شهر بردستان بسیار تغییر یافته است و این نشان از تلاش مسئولان در این شهر است.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در راستای خدمات رسانی به مردم روستاهای شهرستان اقدامات بجا و مناسبی در قالب اعتبارات ارزش افزوده در زمینه اجرای طرح های عمرانی، بهداشت و گازرسانی انجام داده است که این اعتبارات به صورت مستمر نیز ادامه خواهد داشت.

علی حسنی با اشاره به افتتاح ۲۴ پروژه عمران شهری و روستایی شهرستان گفت: این طرح‌ها شامل بهره‌برداری از شش خیابان و ۱۶ کوچه فرعی در شهر بردستان و به‌سازی معابر روستاهای لمبدان بالایی و پایینی است.

فرماندار دیر با بیان اینکه مسئولان به دنبال اجرای طرح ها و ایده های نو در روستاها باشند اظهار داشت: در سال جاری ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبارات روستایی با نرخ پایین در روستاها توزیع شده که برای ایجاد اشتغال بسیار مقرون به صرفه است.

شهردار بردستان نیز در آیین افتتاح طرح های عمرانی این شهر گفت: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر شش خیابان و ۱۶ کوچه فرعی با ۳۶ هزار مترمربع و اعتبار ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری به بهره برداری رسید.

عباس مرادی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۸۰ هزار مترمربع کوچه ها و خیابان های شهر بردستان آسفالت شده است که در در هفت سال گذشته تنها ۷۵ هزار مترمربع از معابر و خیابان‌های این شهر آسفالت شده بود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دیر نیز در آیین بهره برداری از طرح های عمران روستایی در لمبدان بالایی و پایینی گفت: طرح بهسازی معابر روستای لمبدان پایینی و بالایی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

آرمان جلایی با بیان اینکه در یکسال گذشته انقلابی در زمینه بهسازی معابر در روستاهای شهرستان دیر صورت گرفته است اظهار داشت: در اجرای طرح های بهسازی معابر به‌دنبال حفظ بافت سنتی روستاها هستیم و در گذرهای فرعی به‌جای آسفالت از سنگ‌فرش استفاده شده است.

جلایی افزود:به مناسبت دهه فجر در روستای لمبدان پایینی سه هزار و ۲۵۰ مترمربع آسفالت و دو هزار و ۸۲۰ مترمربع سنگ فرش و در روستای لمبدان بالایی چهار هزار و ۱۰۰متر مربع آسفالت ،دو هزار و ۱۴۰ متر مربع پیاده‌رو و ۴۴ متر جداره‌سازی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

همچنین با حضور مسئولان کارگاه صنایع دستی اسماعیل ریشهری در اتاقی به مساحت ۳۵ متر مربع و با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال از محل تسهیلات بلاعوض سازمان گردشگری و صنایع دستی در شهر دیر افتتاح شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما