کدخبر : 157955
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

اکیپ‌های ردیاب ملخ صحرایی در سواحل بوشهر مستقر شدند

جنوب پرس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: اکیپ‌های ردیاب ملخ صحرایی در سواحل این استان با تمرکز بیشتر در سواحل جنوبی مستقر شدند.

 اکیپ‌های ردیاب ملخ صحرایی در سواحل بوشهر مستقر شدند

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، محمدتقی منوچهری روز دوشنبه در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر وجود ملخ‌های صحرایی در استان‌های ساحلی هم‌جوار اکیپ‌های ردیاب این حشره از دو هفته پیش در سواحل این استان با تمرکز بیشتر در سواحل جنوبی مستقر شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: به‌طور تقریبی همه شهرستان‌های مرزی درگیر این پدیده هستند که بیشتر از سمت استان هرمزگان به سمت استان‌های همجموار پخش‌شده است.

وی تصریح کرد: با وجود شدت حضور ملخ‌های صحرایی در شهرستان‌های ساحلی استان بوشهر به‌شدت و حدت استان هرمزگان نیست.

منوچهری ادامه داد: برای مقابله احتمالی با این پدیده یک فروند هواپیمای(ویژه سم‌پاشی) در فرودگاه شرکت نفت بهرگان شهرستان دیلم استقراریافته است.

وی با بیان اینکه فرایند تأمین سوخت این هواپیما در حال انجام و یک هزار و ۸۰۰ لیتر سم موردنیاز نیز تأمین‌شده است اظهار داشت: دو دستگاه خودرو ویژه سم‌پاشی پشت وانتی نیز تهیه‌شده که این دستگاه‌ها بهترین راه مبارزه شیمیایی با ملخ‌های صحرایی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه برای مقابله با ملخ‌های صحرایی برای هر شهرستان ۱۰ اکیپ پنج نفره پیش‌بینی‌شده است گفت: در مجموع استان بوشهر برای سم‌پاشی ملخ‌های صحرایی به ۱۵ خودرو وانت صحرایی و ۹ دستگاه سم‌پاش یو آل وی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبار موردنیاز برای سم‌پاشی ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر ۱۰ میلیارد ریال است که انتظار داریم تأمین شود، ادامه داد: در این ارتباط باید از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر استفاده شود.

منوچهری اظهار داشت: چنانچه با جمعیت کنونی به خوبی مبارزه صورت نگیرد در آینده نزدیک احتمال وقوع شرایط بحرانی وجود دارد.

وی اظهار داشت: اوج فعالیت مبارزه با این ملخ‌های صحرایی باید پس از تخم‌ریزی آن‌ها باشد تا کار مبارزه با آن‌ها با تأثیرگذاری بیشتری همراه شود و در این ارتباط بیش‌ترین نیاز ما نیروی انسانی و خودرو است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما