کدخبر : 157939
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

۲۵ طرح با سرمایه گذاری خارجی در استان فارس افتتاح می شود

جنوب پرس: شیراز _ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس از افتتاح ۲۵ طرح با سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۹۸۰ میلیون دلار در استان فارس خبر داد.

۲۵ طرح با سرمایه گذاری خارجی در استان فارس افتتاح می شود

به گزارش جنوب پرس ، بابک دائیظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام الله فجر گفت : پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی  هیچ سرمایه گذاری خارجی در کشور نداشتیم اما با پیروزی  انقلاب از سال ۸۱ تا کنون ۶۶ سرمایه گذاری با ارزش  ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار مصوب شده  است که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار آن مربوط به سال های ۹۵ به بعد است و فارس توانسته در سال گذشته کسب رتبه اول کشور در حوزه جذب سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص دهد.

وی افزود:تا پایان سال ۹۴ تولید ناخالص داخلی استان میزان ۵۹۰ میلیارد ریال و تولید سرانه ۱۲۰ میلیارد ریال بوده است.

دائی با اشاره به اینکه تسهیلات اعطایی بانک ها ۳۸۰  میلیون میلیارد ریال است و اظهار داشت: نسبت مصارف به منابع بانکی استان تا پایان دی ماه ۸۱ درصد و حق بیمه تا پایان آذر ۹۷، میزان هفت هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال و خسارت پرداختی ۹ ماهه، پنج هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال بوده است.

مدید کل اقتصادی و دارایی در فارس افزود: آمار رسمی صادرات استان ۲ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال میزان واردات تا پایان دی ماه سال جاری ۸۳۰ میلیارد ریال بوده است.

وی با تاکید بر اینکه نرخ مشارکت در پاییز سال جاری، ۴۰.۲ دهم درصد و نرخ بیکاری ۸.۷دهم درصد است، یادآور شد: نرخ تورم استان در آبان ۹۷، میزان۱۴.۵  درصد بوده و تا ۳۰ دی ماه ۹۷ میزان ۵۹۰ میلیون میلیارد ریال سپرده های موجود در بانک هاست.

دائی با یادآوری اینکه در حوزه فاینانس، راه اندازی پنجره خدمات الکترونیکی یکی از مهمترین مسائلی است که تنها در فارس و آذربایجان شرقی راه اندازی شده است، اضافه کرد: ۳۰۰ فرصت سرمایه گذاری استان بالغ بر ۲۸ میلیارد دلار تامین مالی خارجی نیاز دارد در هفت بخش نظیر آب و برق، صنعت و معدن و همچنین راه و حمل و نقل شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه بعد از برجام ۱۳۰ هیئت سرمایه گذار خارجی در سطح فارس پذیرش شدند که ۵۰ هیئت در سال ۹۶ بوده است گفت :بیش از ۴۳ مورد قوانین مخل کسب و کار، شناسایی و به هیئت مقررات زدایی ارسال شده است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی فارس با تاکید بر تصویب ۹ طرح با سرمایه گذاری خارجی از ابتدای سال تاکنون ،بیان کرد: بعد از انقلاب ۲۵ طرح با سرمایه گذاری خارجی با ارزش ۹۸۰ میلیون دلار در فارس به بهره برداری رسیده است.

وی با یادآوری این مطلب که درآمدهای عمومی استان، یا درآمدهای مالیاتی و یا سایر درآمدهاست که در سال ۹۷ برای فارس، ۲۵ هزار و ۹۶۰ میلیارد ریال مصوبه برای درآمد کسب مشخص شده است، اضافه کرد: در ۱۰ ماهه اول ۹۷، یک هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان محقق شد که میزان ۸۷ درصد است و مصوب درآمدهای مالیاتی ۲۲ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال بوده که تا پایان دی ۱۷ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال محقق شد که میزان ۹۲ درصد است.

دائی با تاکید بر اینکه در بخش درآمد سایر میزان مشخص شده سه هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال بوده که تحقق ۱۰ ماهه آن، یک هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال بوده که میزان ۶۰ درصد تحقق داشته است، افزود: کل اعتبار استان ۶ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه ایست که شامل حقوق و سایر می شود.

وی با بیان   اینکه ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال  اعتبار در آمد تملک سرمایه ای است، افزود: تعداد کارکنان حقوق بگیر در فارس ۱۰ هزار و ۲۲۵ نفر هستند اما تعداد کارکنان بیشتر است که حقوق افراد غیر این تعداد، از طریق سازمان های شان از تهران واریز می شود.

مدیرکل اقتصاد و دارایی فارس گفت: بیشترین کارکنان فارس مربوط به جهاد کشاورزی با ۲ هزار و ۳۹۸ نفر، استانداری فارس با یک هزار و ۲۷۱ نفر و بهزیستی هم یک هزار و ۵۵ نفر است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما