کدخبر : 157931
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

مدارس غیردولتی استان بوشهر رشد مناسبی داشته است

جنوب پرس: بوشهر - رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در دو سال گذشته مدارس غیردولتی استان رشد مناسبی داشته است.

مدارس غیردولتی استان بوشهر رشد مناسبی داشته است

به گزارش جنوب پرس ، نعمت الله جوهری فرد ظهر دوشنبه در نشست با رئیس اداره آموزش و پرورش بردخون با اشاره به جایگاه مدارس غیردولتی اظهار داشت: در هر فعالیتی که مردم حضور داشته‌اند نتایج ثمربخشی حاصل شده و تشکیل مدارس غیردولتی نیز با اراده مردم انجام گرفته است.

رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود:  مدارس دولتی، غیردولتی دولتی  و سایر  مراکز آموزشی، مکان های مقدسی است که نقطه آغاز علم آموزی هر فردی در جامعه محسوب می شود  و تنها هدف آن ارتقای سطح سواد دانش آموزان و تربیت آنان در محیطی پاک و سالم است.

وی اضافه کرد: مدارس غیردولتی،‌ باید تجلی اعتماد دولت و مردم به یکدیگر باشد، زیرا حمایت و بسترسازی برای حضور بخش غیردولتی در آموزش و پرورش اهمیت ویژه ای دارد و یکی از برنامه های مهم دولت افزایش خصوصی سازی در تمامی عرصه های اجتماعی و اقتصادی است که مدارس غیردولتی نیز از این نمونه هستند.

جوهری با بیان اینکه مدارس غیردولتی نماد مشارکت همگانی و مردمی در نظام تعلیم و تربیت است، ابراز داشت:  با تلاش همه متولیان و مشارکت مردم در دو سال گذشته مدارس غیردولتی استان رشد مناسبی داشته است.

رئیس اداره مشارکت های اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تقدیر از همه مؤسسان، مدیران و دست اندرکاران مدارس غیردولتی استان تصریح کرد: مدارس غیردولتی دارای قانون و مقررات خاصی است که بستر فعالیت را برای عوامل این مدارس فراهم کرده و امیدواریم فعالیت این مدارس موجب تعالی آموزش و پرورش شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: مدارس غیردولتی نقش مؤثری در نظام تعلیم و تربیت دارند چرا که با ایجاد مراکز و مؤسسات آموزشی و پرورشی در کنار مدارس دولتی زمینه تحصیل دانش آموزان را فراهم می کنند.

ظهیر محمودی افزود: دولت به تنهایی قادر نیست در زمینه تعلیم و تربیت فعالیت کند و با مشارکت مردم و بخش خصوصی می توان گوشه ای از رسالت عظیم آموزش و پرورش فرزندان جامعه را عملی کرد تا همه اقشار و گروه ها از آموزش برخوردار شوند.

وی با اشاره به فعالیت بخشی غیردولتی در منطقه، اضافه کرد: منطقه بردخون دارای ۱۷ مدرسه پیش دبستانی، دو آموزشگاه زبان و سه آموزشگاه علمی آزاد است که در مسیر اعتلای آموزش و پرورش تلاش می کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما