کدخبر : 157918
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

عشایر فسا نامزد جشنواره «دوستدار کتاب»

جنوب پرس: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا گفت: عشایر نشینان دو منطقه از توابع شهرستان فسا، به عنوان نامزد جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی شدند.

عشایر فسا نامزد جشنواره «دوستدار کتاب»

به گزارش جنوب پرس ، محمدکاظم رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فسا اظهار داشت: منطقه عشایرنشین برآفتاب و خیرآباد جنگل از توابع شهرستان فسا با جمعیت بالغ‌بر ۶۵۰ نفر به‌عنوان نامزد جشنواره کشوری روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی شدند.

 وی در توضیح برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، برنامه‌ای است که با محوریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌شود که هرسال ۱۰ روستا یا آبادی عشایری در لیست نهایی این جشنواره قرار می‌گیرند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا افزود: در راستای حضور در این جشنواره فرهنگی، آثار محمد بهمن بیگی نویسنده و بنیان‌گذار آموزش‌وپرورش  عشایری در ایران نقد و آثار نوشته‌شده توسط عشایر منطقه معرفی شد.

وی بیان کرد: از ۲۰ نفر از فعالان و دوستداران  کتاب در این منطقه، همچون مسن‌ترین دوستدار کتاب، دانش آموزان و مردان و زنان علاقه‌مند به مطالعه و کتاب‌خوانی در سیاه‌چادرهای عشایری تقدیر شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما