کدخبر : 157900
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

فضای مجازی برای ترویج فرهنگ سلامت در استان بوشهر استفاده شود

جنوب پرس:  مسئول امور هماهنگی حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فضای مجازی برای ترویج فرهنگ سلامت در استان بوشهر استفاده شود.

فضای مجازی برای ترویج فرهنگ سلامت در استان بوشهر استفاده شود

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام محمود عبدالهی صبح دوشنبه در کارگاه آموزشی اندیشکده سلامت در گناوه اظهار داشت: در گذشته ابتلا به بیماری‌های واگیر مشکل زندگی انسان بود ولی امروز آنچه زندگی بشر را تهدید می کند بیماری های غیر واگیر است که گریبانگیر جامعه انسانی است.

وی افزود: مشکل اساسی در جامعه انسانی فارغ از اینکه در چه کشور یا نقطه‌ای از جهان زندگی کنید مشکلات و اختلالات روحی و روانی است به نحوی که سازمان بهداشت جهانی شعار سال گذشته خود را «بیایید با هم  حرف بزنیم » انتخاب کرد.

عبدالهی ادامه داد: امروز مشکل اساسی جامعه انسانی عدم هم‌صحبتی انسان‌ها و به‌ویژه افراد مهم و تاثیرگذار در زندگی مانند اعضای خانواده ها  با هم است.

مسئول سازمان های مردم نهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شبکه مجازی با همه امکانات و مزایایی که دارا است این نعمت بزرگ هم‌صحبتی را از انسان گرفته است.

حجت الاسلام عبدالهی افزود: به یمن فعالیت های بخش نظامنامه سلامت که در این شهرستان نیز فعالیت خوبی دارد سلامت در جامعه اجتماعی شده است و با تشکیل معاونت اجتماعی شبکه بهداشت اجتماعی کردن سلامت در اولویت کار قرار گرفت.

مسئول امور هماهنگی حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: امروز نگاه  همه مردم و مسئولان و جامعه به سلامت تغییر کرده و سلامت به یک بحث مهم و اجتماعی تبدیل شده است.

وی خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: شما آیندگان جامعه هستید که فرهنگ آینده این جامعه بر دوش شماست لذا باید به فضای مجازی به عنوان یک فرصت در جهت بهره برداری بهتر و مفیدتر بنگرید و از آن استفاده کنید.

عبدالهی گفت: بهترین زمان و دوره زندگی شما این دوره است  و لذا برای استفاده از فضای مجازی حتما با برنامه ریزی و برنامه معین وارد این فضا شوید زیرا برنامه داشتن باعث ترقی و پیشرفت شما می شود.

عبدالجلیل ذعاب دبیر کمیته نظام نامه مدیریت همه جانبه سلامت گناوه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: سومین دوره آموزشی اندیشگاه سلامت شهرستان گناوه با عنوان فضای مجازی، ویژه دانش‌آموزان نوجوان  دختر  امروز و همزمان با دهه فجر با حضور اعضای کمیته های سه گانه نظام نامه مدیریت همه جانبه سلامت شهرستان  و دانش آموزان در سالن استاد بهزاد گناوه برگزار شد.

وی گفت: با توجه به مشکلات عنوان شده در برنامه جامع سلامت شهرستان که در بهمن ۹۶ تدوین شده است، یکی از پنج معضل حوزه سلامت، مسائل مربوط به سلامت روان بود که با توجه به گستردگی این حوزه اندیشگاه سلامت گام به گام مسائل مربوط این حوزه را در قالب‌های مختلف و با جامعه هدف متفاوت اموزش خواهد داد.

ذعاب گفت: در اولین گام مسائل بررسی مسائل حوزه سلامت روان، مسئله فضای مجازی و اثرات و مزایا و معایب آن در بین نوجوانان دختر بررسی و توسط خانم دکتر حسینی و خانم دکتر  باباحسنی دو تن از روانشناسان برجسته آموزش داده شد و مسائل مطرح شده دیگر این حوزه نیز در برنامه های آتی این اندیشکده است.

وی گفت: برگزاری چهار دوره آموزشی براساس آیین نامه در دستور کار این اندیشکده برای سال جاری برنامه ریزی شده است که تاکنون سه دوره آموزشی برگزار شده است.

ذعاب گفت: اندیشکده سلامت این شهرستان با حضور نخبگان و اعضای کارگروه سلامت  برای تدوین سند جامع سلامت شهرستان جلسات متعددی برگزار کرده است و شهرستان گناوه در تدوین سند نظام نامه مدیریت همه جانبه سلامت استان بوشهر پیشتاز است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما