کدخبر : 157867
یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

هرمزگانی‌ها ۹٫۹ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند/ رشد ۲۷ درصدی پرداخت زکات

جنوب پرس: معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: مردم نیکوکار هرمزگان در 10 ماهه سال جاری، 9 میلیارد و 929 میلیون تومان زکات واجب، مستحبی و فطره به کمیته امداد استان پرداخت کرده‌اند.

هرمزگانی‌ها 9.9 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند/ رشد 27 درصدی پرداخت زکات

مهرداد تاجیک بعداز ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار  جنوب پرس ، در بندرعباس با اشاره به اینکه این نهاد به‌عنوان دبیرخانه زکات متولی اصلی جمع‌آوری زکات در استان است، اظهار داشت: مردم نیکوکار هرمزگان در ۱۰ ماهه سال جاری، ۹ میلیارد و ۹۲۹ میلیون تومان زکات واجب، مستحبی و فطره به کمیته امداد استان پرداخت کرده‌اند.

وی با اشاره به رشد ۲۷ درصدی پرداخت زکات سال جاری در هرمزگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: حدود ۸۱۰ میلیون تومان از زکات پرداختی در قالب کمک معیشتی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه پرداخت‌شده است تا بتوانند بخشی از مشکلات خود را رفع کنند.

تاجیک یادآور شد: همچنین ۱۱۹ مورد کمک‌هزینه ازدواج، ۲۰ مورد کمک‌هزینه درمان، ۴۰ مورد احداث و بازسازی مسکن و ۱۷۶۹ مورد خدمات در سایر زمینه‌ها به نیازمندان ارائه‌شده که مبلغ هزینه شده در این زمینه ۸۰۰ میلیون تومان است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان با اشاره به اینکه زکات یکی از ظرفیت‌های مهم کمیته امداد برای کمک به محرومان و نیازمندان است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۳۱ روستای زکات دهنده در استان داریم و امیدواریم که بااطلاع رسانی و تبلیغات مناسب بتوانیم فرهنگ زکات را در جامعه و به‌خصوص در روستاهای واجد شرایط زکات ترویج دهیم.

منبع:قارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما