کدخبر : 157826
یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

درآمدهای خوزستان برای استان هم هزینه شوند

جنوب پرس: اهواز - مشاور اقتصادی استاندار خوزستان گفت: درآمدهای خوزستان باید برای استان هم هزینه شوند و نباید به قوانین تفویض اختیار بی توجهی کرد.

درآمدهای خوزستان برای استان هم هزینه شوند

به گزارش جنوب پرس ، عبدالرسول ممتازان پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خوزستان با بیان اینکه در دستگاه های اجرایی از نظر منابع مالی محدودیت های زیادی مواجه هستیم، اظهار کرد: در شرایط فعلی که کارها حساس است باید با هماهنگی بین بخشی اقدامات را کنار همدیگر انجام داد.

وی افزود: تمام اختیارات در تهران متمرکز است در حالی که خوزستان مشکلات بسیاری دارد و با وجود بالاترین تولید ناخالص ملی بعد از تهران با رقم ۱۴ درصد، باید اینطور به انتظار اقدام از تهران باشد.

ممتازان با بیان اینکه در ماده ۲۶ قانون برنامه به تفویض اختیارات اشاره های بسیاری شده است، خبر داد: پیش بینی می شود سال آینده در خوزستان پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان درآمد استانی وصول کنیم که ۹۰ درصد آن مالیات است.

مشاور اقتصادی استاندار خوزستان  گفت: وقتی دریافت عوارض آلایندگی از سوی محیط زیست در قانون پیش بینی شده چرا سازمان مالیاتی درآمد یک درصد بودجه وزارت نفت را مطالبه نمی کند؛ همین یک درصد یک هزار میلیارد تومان عوایدی برای استان خواهد داشت.

وی تصریح کرد: بعد از مشهد، اهواز دومین شهر حاشیه نشینی کشور است؛ مشهد ردیف مستقل بودجه برای حاشیه نشینی دارد ولی اهواز ندارد؛ این در حالی است که همه می دانیم رشد حاشیه نشینی در خوزستان از عواقب جنگ بود.

ممتازان بیان کرد:  درآمدهای خوزستان باید برای استان هم هزینه شوند و نباید به قوانین تفویض اختیار بی توجهی کرد؛ باید بخشی از تشریفات و اختیارات ملی را کاهش داد تا توسعه برای خوزستان نیز رقم بخورد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما